Kvíz: vyzkoušejte si, jak zvládnete poznat naše domácí stromy podle listu. Zjistíte, jak na tom vaše znalosti vlastně jsou

Do lesa nechoďte o víkendu

Abyste si účinky lesa a stromů užili co nejvíce a dokázali si vychutnat blahodárné účinky na naši mysl, do lesa nikdy nechoďte o víkendu, kdy je zde plno lidí a často i ukřičených dětí. Do lesa se chodí vždy ve všední dny, nejlépe brzy ráno, kdy zde moc lidí nebývá, možná jen pár jedinců, kteří si ho chtějí užít stejně jako vy. Budete-li mít štěstí, potkáte i nějakou tu lesní zvěř a mnoho druhů ptactva, jehož zpěv si budete moci pořádně vychutnat. Takže, než vyrazíte ráno do práce, zkuste si vyšetřit alespoň půl hodiny na malou procházku lesem či parkem a uvidíte, jak krásně si nastartujete den.

Co v našem kvízu najdete?

Do našeho kvízu jsme ukryli 10 listnatých stromů, které určitě dobře znáte a jistě jste je již někdy viděli. Poznat strom podle listu není složité, jediné, kde je možné udělat chybu je u rodů, které mají velmi podobný list a liší se pouze nepatrnými rozlišovacími znaky a rozdílnými plody. Na konci kvízu se dozvíte, jak na tom se svými znalostmi jste.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada