REKLAMA
REKLAMA

Zahrada pro kočku

REKLAMA
REKLAMA

Co zabírá 

Každá kočka je citlivá na ostřejší zvuky. Jakmile tedy začne vaše kočka na zahradě podnikat něco, co se vám nelíbí, stačí na ni často pouze zasyčet. Když to nezabere, zkuste jí postříkat vodou. 

Před rozhrabáním chraňte záhony a mladé rostlinky síťovinou nebo bílou netkanou textilií. Někdo doporučuje i mletý pepř, pomáhá ale jen do prvního zalití nebo deště.

Věčné útěkářky 

Kočka je od přírody toulavé zvíře, aby vám tedy ze zahrady neutíkala, pořiďte si speciální, nahoře dovnitř zahnutý plot. 

Podél plotu zkuste také vysadit bambus. Roste rychle, kočka ho nepřeskočí, a ani šplhat se po něm nedá.

Cizím vstup zakázán 

Jestliže nemáte vlastní kočku, ale vaši zahradu navštěvuje a svou potřebu zde vykonává kočka cizí, můžete se bránit volně prodejnými odpuzovači a plašiči. Rostliny chraňte pletivem a volné plochy pokryjte oblázky, kůrou nebo netkanou textilií. 

Postrach krmítek 

Kočka na zahradě představuje určité nebezpečí pro ptáky. Pokud tedy máte na zahradě ptačí krmítko nebo budku, snažte se je umístit a upravit tak, aby se k nim vaše ani cizí kočka nedostala. 

Možností je například vysazení trnitého keře ke kmeni stromu, na němž je umístěna ptačí budka nebo taková překážka, kterou kočka nepřekoná.

REKLAMA
REKLAMA

 

Predplatne

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA