Vytvořte si dechberoucí dekorace před vstupní dveře a přeneste vánoční atmosféru i před Váš dům nebo byt

Vánoční stromeček (skřítek) z chvojí

Ostříhali jste živý plot z jehličnanů a máte doma hromadu chvojí? Pokud jej nevyužijete na zazimování růží a trvalek, můžete si vytvořit vánoční stromeček nebo skřítka!

Na výrobu vánočního stromečku z chvojí budete potřebovat:

velký květináč (nejlépe keramický)

silnější rovnou větev – její délka určuje celkovou výšku dekorace

písek nebo oblázky

chvojí jehličnanů – túje, smrk, borovice, tis, jedle

zelený vázací drát na špulce

vánoční přízdoby – ozdoby, hvězdy, světýlka, sušené ovoce

 

Květináč naplníte do 3/4 pískem a doprostřed umístíte rovnou větev. Vrchní část květináče zasypete ještě oblázky pro lepší stabilitu. Na větev postupně navazujete snítky chvojí ve vrstvách a utahujete vázacím drátem. Směrem k vrcholu jsou snítky drobnější a řidší, abyste docílili kónického tvaru stromečku. Nakonec celou dekoraci dozdobíme vánočními přízdobami a na vrchol umístíme mašli nebo hvězdu. Zářící efekt dodají jemná světýlka. Nezapomeňte, že pokud budete mít stromeček umístěný venku, musíte použít světelné řetězy určené do exteriéru!

Pokud máte doma děti, určitě jim uděláte radost, když vzniklý „stromeček“ dozdobíte jako vánočního skřítka. Na špici stačí nasadit čepici, přidělat bambuli jako nos a máte hotovo.

Sobí stádo přede dveřmi

I když u nás nosí dárky Ježíšek, symbol Santových sobů již pomalu pronikl i do našich domácností. Tak proč s nimi nevítat návštěvy během vánočních svátků. Na výrobu sobů budete potřebovat především zručnost při práci s truhlářskými nástroji. Ale nelekejte se! Určitě to zvládnete. Z materiálu Vám stačí pár polínek různých průměrů a dostatečně rozvětvené větvičky na sobí paroží. Tu správnou zimní atmosféru navodí sobi z březového dřeva. Jak na to krok po kroku se podívejte v našem videu.

 

Sněhulák i bez sněhové nadílky

Symbolem dětství a zimy je zaručeně sněhulák. Co ale dělat, když to na sněhovou nadílku nevypadá? Vyrobte si sněhuláka ze dřeva. Použít můžete buď tzv. dřevěné koláče ze špalků, nebo si vystačíte s plotovkami z hobby marketů, které natřete bílou barvou, nakreslíte obličej sněhuláka, zavážete šálu a přilepíte černý klobouk například z tuhého fleecu. Výroba takového sněhuláka bude zaručeně bavit i Vaše děti!

Sněhulák
Info ikona

Sněhuláci z polen Vám vykouzlí úsměv na tváři každý den.

Vánoční stromeček z palety oceníte každý rok

Máte-li doma šikovného muže, můžete se společně pustit do výroby vánoční dekorace z euro palet. Dřevěný vánoční stromeček pak může zdobit Vaše vstupní dveře každý rok po dobu několika let. Na výrobu takové dekorace Vám bude stačit pouze 1 paleta, vruty a popřípadě barva na dřevo. Z nástrojů pak upotřebíte ruční kotoučovou pilu (tzv. mafl), multifunkční brusku a aku vrtačku.

Vypichované nádoby zaberou jen chvilku, ale výsledný efekt je dokonalý

Nemáte k dispozici ani dílnu ani domácího kutila, který by Vám s dřevěnými dekoracemi pomohl? Pak sáhněte po jednoduché alternativě vypichovaných vánočních nádob. Vezměte jakoukoliv nádobu větších rozměrů, naplňte ji pískem a začněte do ní zapichovat chvojí jehličnanů, stálezelených rostlin a klidně květenství trav. Dekoraci pak můžete doladit vánočními přízdobami dle svého vkusu.

Seskupením několika nádob různých velikostí, společně třeba se sáňkami, starými lyžemi nebo bruslemi, vytvoříte nezapomenutelnou atmosféru Vánoc, která na Vás dýchne při každém návratu domů.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada