Kvíz: Dívali jste se jako malí na večerníček opravdu pozorně? Uhádněte rostliny z klasických českých seriálů pro děti

Večerníček se stal neodmyslitelnou součástí dětského televizního vysílání již od šedesátých let minulého století a stal se oblíbeným pořadem pro celé generace dětí. Večerníček je výbornou příležitostí k tomu, aby se děti naučily poslouchat a soustředit se na příběh, a také k tomu, aby se seznámily s různorodými hodnotami a životními poučeními, které jsou v pohádkách obsaženy. Mezi nejznámější pohádky, které se vysílaly v rámci večerníčku, patří například Maxipes Fík, Pat a Mat a příběhy Křemílka a Vochomůrky. A jaký byl ten Váš oblíbený?

Večerníček
Info ikona

Symbolem pořadu je kreslený chlapec Večerníček v papírové čepici ve znělce, která pohádkové epizodě předchází; autorem postavičky je malíř Radek Pilař.

Pojďte si poměřit síly s vašimi dětmi a vnoučaty v našem večerníčkovém kvízu! Projděte bez chyby cestou pohádkového světa a zjistěte, jak moc dobře si pamatujete na příběhy z vašeho dětství. Soutěž je určená pro všechny věkové kategorie a slibuje nejen zábavu, ale i příjemné vzpomínky. Dokážete odpovědět správně na všech deset zahradnických otázek?

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada