4 tipy, jak využít Coca-Colu v zahradě: skvěle zatočí se slimáky, mšicemi i plísní

Pokud ho totiž použijete správně, zbavíte se nepříjemného savého hmyzu, jako jsou hlavně mšice, plísní, slimáků a dokonce komárů. Vyzkoušejte a uvidíte, že tento nápoj možná ještě úplně nezatratíte. Určitě by vás totiž nenapadlo, na co všechno vám Coca Cola může být prospěšná.

1. Slimáci Coca-Colu k smrti milují

Slimáky v zahradě nemá nikdo rád a určitě mi dáte za pravdu, že boj s nimi je často velmi vysilující. Stále útočí na naše rostliny a hlavně na úrodu, která nyní dozrává. Věděli jste, že slimáci kromě piva (toho je pro ně ale škoda), milují také Coca Colu? Stačí, když limonádu nalijete do malé misky a tu položíte na místa, kde se v zahradě slimáci nejvíce vyskytují. Slimáky přiláká sladká chuť, zapadnou do misky a kyselina obsažená v nápoji s nimi již udělá své. Na tento přeslazený mok dokážete perfektně nalákat také vosy, které nám dokáží především v létě při pobytu na zahradě, znepříjemnit den. Stačí trochu Coly nalít do sklenice, v níž se vosy utopí.

2. Trápí vás mšice na rostlinách? Tak jim také nalijte colu

Stejně jako slimáci, i mšice jsou nechtěnými návštěvníky na našich zahradách. Nejhorší je, že se jich jednou zbavíte, ale za pár dnů je máte zpět. Ale nebojte, i pro ně přichystáme Coca Colu, stačí ji otevřít a nechat pořádně vyvětrat tak, aby vyprchaly veškeré bublinky, ty jsou pro náš záměr nežádoucí. Jakmile limonáda již „nešumí“ přelijte ji do rozprašovače, kvůli přilnavosti na rostlinách přidejte ještě trochu tekutého mýdla, vše zamíchejte a aplikujte na rostliny. Aplikaci opakujte každé dva týdny.

3. Zase ti otravní komáři

K létu patří, kromě různých radovánek, také otravní komáři. Jako obranu lze použít repelenty, ať již zakoupené nebo doma vyrobené. Často jsou používané také různé lapače. Jako takový spolehlivý lapač na komáry může posloužit opět Coca Cola, kterou nalijeme třeba do PET lahve, ke které stačí přidat instantní droždí. Vůně naláká komáry dovnitř, ale zpět se již nedostanou, protože nedokáží vyletět úzkým otvorem ven. Jak prosté, že?

4. Syrovátka a Coca Cola nedají plísním na zahradě šanci

Ať děláme, co děláme, výskytu plísní se většinou na zahradě a hlavně ve skleníku nevyhneme. Nejvíce nás asi tato houbová choroba trápí u rajčat a okurek, protože v případě jejího výskytu se s úrodou této oblíbené plodové zeleniny můžeme rozloučit. I zde ale, kromě tradičních přípravků, lze použít Coca Colu, tentokrát v kombinaci se syrovátkou. Stačí smíchat 250 ml Coly, 10 litrů vody a 0,5 litrů syrovátky. Vše promícháme, nalijeme do postřikovače a aplikujeme na rostliny, kde se napadení plísní obáváme.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada