VIDEO: Přišel čas na sázení jarních cibulovin. Zjistěte, jak na to, aby vám krásně kvetly každý rok. Návod krok za krokem

Jak pěstovat cibuloviny?

Aby jarní cibuloviny každý rok kvetly, doporučuje se je vždy po odkvětu a zaschnutí stvolu vyndat ze země a uskladnit do podzimu v suchém a dobře větraném sklepě. Když to neuděláte, rychleji se vysílí a časem se zavrtají v zemi tak hluboko, že už nebudou mít sílu kvést. Jestli tedy patříte mezi lenivější zahrádkáře, a každý rok cibule po odkvětu nevyndaváte, udělejte to alespoň jednou za pár let. Jinak o svá oblíbená jarní kvítka přijdete.

S úderem poloviny září je čas pustit se do výsadby všech na jaře kvetoucích cibulovin a měli byste tak učinit ideálně do poloviny listopadu.. Jde o narcisy, tulipány, sněženky, bledule, krokusy, modřence

Nechce se vám číst? Podívejte se na video, jak cibuloviny sázet:

Do jaké hloubky přijdou jarní cibuloviny

Když si osvojíte pravidlo, že cibulky přijdou do dvojnásobné hloubky v poměru ke své velikosti, bude to dostatečné a funkční pro všechny cibule. Čím větší cibule, tím spíš vám odpustí hlubší výsadbu. Ty maličké, které patří sněženkám nebo modřencům ale opravdu zbytečně neutápějte, nekvetly by.

Nejkrásnější jsou rozkvetlé koberce

Cibule můžete vysadit sem tam do trávy, na jaře ji krásně ozdobí, nebo jim dopřejte skupinovou výsadbu a naskládejte do vyhloubené jamky doslova jednu vedle druhé. Čím větší skupinu uděláte, tím víc vyniknou. A omezovat se nemusíte jen na jednu barvu, klidně experimentujte.

O autorce:
Vystudovala marketing na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, ale propadla psaní a zahradě, které věnuje téměř veškerý volný čas. Její vášní je hlavně zelenina, intuitivní zahradničení a pěstování všeho pokud možno přírodně. Ráda si piplá sazeničky od semínka, zkouší stále něco nového a zahradničení je pro ni relax i fitko pod širým nebem.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada