Neviditelné rukavice jsou geniálním řešením nejen pro alergiky: řekněte sbohem ekzémům či jiným poškozením kůže

Zahradní rukavice jsou vhodné pro veškeré zahradní práce, ať již rostliny přesazujete, stříháte či jen hrabete listí. Máte-li kvalitní rukavice, do kterých se rozhodně vyplatí investovat, neztratíte cit v prstech a vaše pokožka bude stále dýchat. Pracujete-li s nějakým těžkým zahradním nářadím či strojem, nejlepší jsou takové rukavice, které mají speciálně upravené nejvíce namáhané části ruky.

Proč je důležité používat při práci rukavice

Někteří zahrádkáři tvrdí, že zahradničení je o kontaktu s přírodou, a tudíž rukavice při kontaktu s půdou nejsou potřeba. To je ale velký omyl, protože nejen při práci na zahradě musíte dbát na bezpečnost a mezi její hlavní prvky patří vhodné pracovní rukavice. V půdě, kromě užitečných organismů, se nachází také nebezpečné bakterie, které nám, v případě drobného poranění na kůži, mohou způsobit nemalé potíže. A co teprve takový tetanus? Máte tuto smrtelnou nemoc spojenou pouze s rezavými dráty? To je opět velký omyl, pro přenos infekce postačí i „obyčejné“ škrábnutí o motyčku či hrábě od zeminy. Nejen zahradníci by si tedy měli hlídat, zda náhodou není třeba přeočkování na tuto závažnou chorobu.

Neviditelné rukavice jsou ideálním řešením

Při práci s půdou bývá problém přecitlivělá pokožka na běžné látky, jako je třeba prach, zemina či rostlinné výměšky. Dochází k narušení kožní bariéry a alergen tak vstupuje do pokožky, kde vyvolává různorodou imunitní odpověď. Vznikají různé ekzémy a podrážení kůže, což bývá pro citlivější jedince velmi nepříjemné a z toho důvodu se raději vyhýbají pracím na zahradě. O to hůře, že díky přecitlivělosti nemohou používat běžné pracovní rukavice. Naštěstí ale existují rukavice neviditelné. Jedná se o speciální emulzi, kterou nanesete na pokožku, ta se dokonale vstřebá a na pokožce pak působí jako neviditelný ochranný mikrofilm. Ten působí jako štít a nedovolí alergenu proniknout ke kůži a vyvolat nežádoucí reakce. Účinkuje řadu hodin a při mytí se nesmývá, ochrana vyprchá zhruba po 4-6 hodinách. Neviditelné rukavice zakoupíte dnes již zcela běžně v lékárnách nebo v různých e-shopech na internetu. Často je možné získat i testery zdarma, abyste si tak účinek neviditelných rukavic sami vyzkoušeli.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada