REKLAMA
REKLAMA

Proč neplodí kanadská borůvka?

REKLAMA
REKLAMA

Kanadská borůvka, resp. brusnice chocholičnatá (Vaccinium corymbosum) vyžaduje propustnou kyselou půdu. Nemáte-li takovou na zahradě, musíte pro borůvku vykopat velkou jámu a tu vyplnit kyselým substrátem. Kyselost stávající půdy můžete také vylepšit přídavkem rašeliny nebo přidáním kůry či pilin z jehličnatých stromů. 

Pokud borůvka přesto neplodí, nastal možná čas na její přesazení. To se doporučuje každé čtyři roky, a to do jámy, zvětšené o přírůstek dané rostliny a s novou rašelinou. 

Svou roli může hrát i vybrané místo – na slunečném stanovišti, které je nejvhodnější, se však borůvka neobejde bez pravidelné a vydatné zálivky. Proto pěstitelé často volí polostín, ve stínu pod stromem ale borůvka nezaplodí. Nevyrostl třeba sousední strom, který borůvku nyní zastiňuje? 

Závlahová voda pro borůvku by měla být, jak už bylo řečeno, měkká – na studnu a vodovod proto zapomeňte, ideální je dešťová. A pozor, kamenem úrazu může být i na první pohled nezávadné hnojivo, jako třeba NPK nebo Cererit, do nějž se při granulování používá sádra. 

REKLAMA
REKLAMA

 

Predplatne

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA