Nezbytné minimum pro fungující skleník

Do prostorného skleníku lze umístit stůl na drobné zahradnické práce nebo postranní police a vejdou se do něj i rostliny v nádobách. Vzhledem k tomu, že optimální teplota pro klíčení se pohybuje mezi 18 až 25 °C, je třeba nastavit vytápění tak, aby teplota uvnitř nikdy neklesla pod 15 °C. Sazenice snesou teplotu o něco nižší, než potřebují klíčící rostliny, kterým se teplota snižuje postupně. Pozor, při kontrole měřte teplotu substrátu, nikoli vzduchu.

Příliš mnoho slunce ve skleníku škodí

Mladé rostlinky chraňte před prudkým sluncem zastíněním. Pořizovat celkové stínění skleníku má cenu jen tehdy, pokud se důsledně využívá veškerá vnitřní plocha. Jestliže k rychlení rostlin používáte jen část skleníku, stačí přehodit světlou tkaninu přes příslušný díl zasklení. Po vyklíčení semen je možné sejmout také demontovatelné zastřešení skleníku, protože rostliny potřebují přísun čerstvého vzduchu. 

Náš tip: Mladé rostliny zalévejte přiměřeně, aby je nezachvátily plísně. Velké sazenice otužujte – budou tak připravené na mnohem nižší teploty venkovního stanoviště.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada