Labyrintárium v zámeckém parku Loučeň

Zámecký park o rozloze 20 ha můžete využít jako místo k odpočinku nebo k dlouhým procházkám. Pokud se vydáte do odlehlejších míst, nemusíte nikoho potkat, bude-li vám ale chybět společnost, prohlédněte si místní labyrinty.

„Původním záměrem bylo obohatit park o estetický prvek, který by návštěvníkům přiblížil koncept labyrintu. První měsíce po otevření však ukázaly, že labyrint je pro návštěvníky přitažlivý fenomén a nevnímají jej jako pouhý exponát, ale interaktivní prvek, ve kterém zažívají radost z hledání, putování a nalézání,” říká Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. 

Dvanáct labyrintů a bludišť v parku Loučeň

V parku je k vidění celkem dvanáct labyrintů a bludišť. Všechny vznikaly na místech se zvláštní energií a některé z nich unikátně ztvárňují světově proslulé labyrinty. Například u Prstového labyrintu si budete připadat jako u Il labirinto v Katedrále svatého Martina v italské Lucce. Návštěvou Kamenného labyrintu se zase můžete přenést k labyrintu Yzerfontein v Jihoafrické republice. Tisové bludiště je vystavěno v podobném duchu jako IGG Garten v rakouském Schönbrunnu a travnatý labyrint pak připomíná Seaton Labyrinth v Anglii. Park má rovněž svého Minotaura, podobně jako Cawdor Castle ve Skotsku, a osvětlené zámecké průčelí evokuje Edinburský hrad ve Skotsku.

Pořádání pikniků je parku Loučeň povoleno

Ve všech koutech zámeckého parku si můžete připravit piknik, a to buď vlastní, který si sami donesete, nebo s piknikovými koši připravenými v zámku. Na výběr je několik variant, včetně vegetariánských, romantických nebo rodinných košů. 

Více informací o zámku Loučeň, jeho parku, labyrintech a bludištích získáte zde.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada