Kvíz z přírodopisu: Vyzkoušejte poznávačku stromů podle květů a listů a procvičte si své znalosti ze základní školy

Přírodopis nám ukazuje, jak různorodá a úžasná je příroda kolem nás. Na základní škole jsme se učili o rostlinách a živočiších, kteří žijí na naší planetě. Mezi nimi jsou i stromy, které jsou nezbytné pro naše životní prostředí. Liší se podle mnoha znaků, jako je tvar kmene, kůra, plody, semena, ale také květy a listy. Například olše má jemné dřevo a roste na mokrých místech, topol se třepotá i při slabém větru, buk má tvrdé dřevo a krásné podzimní listí.

Stromy také poskytují stín, kyslík, potravu a útočiště pro mnoho živočichů. Některé stromy jsou velmi staré a dosahují vysokého věku, jako je například borovice dlouhověká, která může žít více než 4000 let. Stromy hrají důležitou roli v historii a kultuře lidstva. Mnohé z nich mají symbolický význam nebo jsou spojeny s legendami a pověstmi. Například dub je považován za strom síly a odvahy, lípa je symbolem lásky a míru, jilm je stromem moudrosti a poznání.

Jak dobře umíte rozpoznat stromy podle jejich květů a listů? Zkuste si náš zábavný kvíz, ve kterém budete muset určit název stromu z fotky. Uvidíte sedm fotografií stromů s jejich květy nebo listy a budete mít čtyři možnosti na výběr. Osvěžíte si vaše znalosti z přírodopisu a možná se naučíte něco nového. Dokážete správně odpovědět na všechny otázky? Pusťte se do naší poznávačky stromů!

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada