KVÍZ: Jste milovníci české přírody? Zkuste náš kvíz o krásách naší země

Česká republika je na mapě malá země, ale najdeme zde plno přírodních krás. Nemusíme mít velehory ani moře, když máme tak nádherné krajiny, které si zaslouží naši pozornost a obdiv. Můžeme se kochat výhledy z hor, procházet se podél řek, prozkoumávat skály nebo se ztratit v lesích, všímat si různých rostlin a živočichů, kteří žijí v naší přírodě. Můžeme si užít čerstvého vzduchu a klidu.

Některá místa jsou velmi populární a lákají spoustu turistů. Taková místa jsou například  Krkonoše, Šumava, České Švýcarsko, Adršpach, Prachovské skály nebo Lednicko-valtický areál, která jsou známá svou krásou a historií. Jsou to místa, kde se můžeme naučit něco nového o naší zemi a její kultuře, bavit se a relaxovat.

Vyhlídka Máj
Info ikona

V České republice máme ale i místa, kde je klid a ticho, a přitom jsou nádherná a zajímavá. Znáte třeba Národní park Podyjí, kde se skrývají nádherné lesy a přírodní zajímavosti? Tento park je jedním z nejmladších a nejmenších národních parků u nás. Je to park, kde se můžeme toulat po stezkách a obdivovat krásu řeky Dyje, setkat se s různými druhy rostlin, které jsou chráněné. Nebo viděli jste už Skalky skřítků u Kyselky na Karlovarsku, které vypadají jako z jiného světa?

Každé roční období má své kouzlo a přináší nové zážitky z přírody. Stačí se jen dobře vybavit, obout a vyrazit. A samozřejmě si vzít s sebou dobrou náladu. Zjistěte s námi, jak dobře znáte českou přírodu. Zkuste náš kvíz, který vás zavede na různá místa a ukáže vám různé zajímavosti z naší země. Možná se i něco nového dozvíte nebo vás napadne nějaký tip na výlet. Léto a prázdniny jsou tady, tak nečekejte a vydejte se za dobrodružstvím.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada