Kvíz: Otestujte se, jestli správně doplníte všechny rostliny, které v textech známých písní chybí

Mnoho písničkářů po celém světě používá názvy rostlin jako metaforu pro výraz svých emocí a pocitů. To platí i pro českou hudbu, kde najdeme mnoho příkladů, jak jsou rostliny využívány v textech písní. Toto spojení umožňuje autorům využívat přírodní symboliku k vyjádření určitého významu a zároveň to dodává písním zajímavý podtext. 

Rostliny v hudbě nesou vždy nějakou symboliku. Ořech může znamenat bezpečí a domov, kaktus odolnost a sílu, růže lásku a vášeň, a trnka symbolizuje překonání překážek a odolnost. Tyto symboly se často používají nejenom v hudbě ale i v poezii.

Mnoho lidí má rádo hudbu, ale jen málo z nich si všimne, že v textech písní jsou také názvy rostlin. Tento fakt může být zajímavým zdrojem informací o různých druzích rostlin a jejich symbolice. Zkuste si s námi udělat kvíz, ve kterém budete určovat názvy rostlin v českých písních. Tento kvíz může být zábavným způsobem, jak si rozšířit své znalosti o rostlinách a zároveň si užít svou oblíbenou hudbu. Tak si dejte na chvíli pauzu od každodenního shonu a zavzpomínejte na české šlágry.

Zdroj fotografií: Česká televize

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada