Kvíz: Jak obstojíte v soutěži Na lovu? Odpovězte správně na botanické otázky a namažte si na chleba i Doktora Vševěda

Televizní soutěž "Na lovu" je původně britská soutěžní show "The Chase", která se poprvé vysílala na televizní stanici ITV v roce 2009. Hlavním konceptem soutěže je, že tým soutěžících musí spolupracovat, aby odpověděli na otázky z různých oblastí, aby získali peníze.

 

 

 

Průběh soutěže

Vaším protihráčem je "Lovec" - profesionální kvízový hráč, který čtyři soutěžící vyzve k dalšímu kolu a snaží se je překonat. Pokud se mu podaří, tým ztrácí své peníze a hra končí. Pokud tým dokáže Lovce porazit, peníze si rozdělí mezi sebou.

My jsme pro vás okruh otázek zúžili pouze na vědomosti z botaniky, o to jsou ale otázky obtížnější! Jdeme na to?

Lovci jsou chytří a vtipní zároveň

Soutěž je velmi populární a byla exportována do mnoha zemí po celém světě, včetně Austrálie, Kanady, Norska, USA a mnoha dalších. Show se také rozšířila na mobilní aplikaci, kde lidé mohou hrát kvízy a porovnávat své skóre s ostatními fanoušky po celém světě.

Show je populární nejen díky svému zábavnému konceptu, ale také díky charismatickým a zajímavým Lovcům, kteří často dokážou publikum pobavit nejenom svými vědomostmi, ale také smyslem pro humor.

 

Seznamte se s lovci

Kvízová dáma : Mgr. Dagmar Jandová - meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu.

Belladonna: Mgr. Viktorie Mertová - Ve třech letech uměla číst. Při nástupu na základní školu ji chtěli poslat rovnou do druhé třídy. Vystudovala Mezinárodní teritoriální studia, Americká studia a Politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, kde nyní přednáší dějiny USA. Kromě toho se stará o tříletou dceru a hraje amatérské divadlo. Není tedy divu, že rozšíří tým lovců známé a oblíbené televizní soutěže Na lovu pod jménem Belladonna.

Doktor Vševěd : RNDr. Jiří Martínek, Ph.D. - pracovník Historického ústavu Akademie věd ČR, vyučující na Přírodovědecké fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

Kalkulátor: Mgr. Jakub Kvášovský - učitel matematiky a zeměpisu na základní škole ve Vrchlabí.

Pan Lišák: Mgr. Václav Slabyhoudek - absolvent Právnické fakulty UK.
 

Zdroj: TV Nova

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada