Vytvořte si jednoduché velikonoční dekorace, které zvládne i začátečník, a přivítejte jaro nádherně nazdobenými okny

Velikonoční věnce

Velikonoční věnce jsou tradiční dekorací, kterou lze použít jak na dveře, tak i na okna. K vytvoření velikonočního věnce potřebujete korpus z jarních větviček, umělé květiny, vajíčka, pírka a další dekorační materiály. Můžete použít svou fantazii a vytvořit věnec dle svého vkusu. Velikonoční věnce mohou být velmi různorodé - od jednoduchých a minimalistických až po velmi bohaté a výrazné.

Aranžmá na parapet

Dalším nápadem na velikonoční dekorace do oken jsou květiny na vnitřní parapety. Použít můžete buď čerstvé, nebo umělé květiny. Ty jsou dnes již téměř k nerozeznání od živých květin a v obchodech nabízejí opravdu široký sortiment.

 

Květiny na parapet můžete aranžovat buď jako řezané do vázy, nebo pomocí rychlených hrnkových květin vytvořit jarní sesazovanou nádobu. Každé aranžmá nezapomeňte doplnit o větvičky vrby jívy („kočiček“), zlatice nebo třešně. S blížícími se Velikonocemi můžete aranžmá dozdobit barvenými vajíčky, umělými kuřátky nebo mechovými zajíčky.

 

Velikonoční závěsy

Dalším nápadem na velikonoční dekorace jsou velikonoční závěsy. Ty mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako jsou drátky, kousky látek, papírové výrobky nebo i malovaná vyfouknutá vajíčka.  Stačí je jen správě nakombinovat na provázek nebo silon a zavěsit na okno.

Skvělým nápadem na velikonoční dekorace do oken jsou také velikonoční girlandy. Ty lze vytvořit z přírodních materiálů a zavěsit nad okna nebo i dveře v exteriéru.

Hnízda
Info ikona

Okna můžete ozdobit imitací ptačích hnízd. K upevnění Vám bude stačit provázek a přísavka.

Okna jako malovaná

Dalším snadným a rychlým nápadem na jarní dekorace do oken jsou velikonoční nálepkynebo vlastnoruční kresby. Sortiment nálepek v obchodech a na internetu je opravdu pestrý a tak si snadno vyberete, jaké motivy zvolíte pro letošní jaro.

Pokud se rozhodnete pro vlastnoruční umění, zakupte si v papírnictví křídový bílý fix a inspirujte se např. na Pinterestu jarními motivy do oken.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv techniku aranžování, výsledek bude určitě krásný a budete se těšit na Velikonoce o to víc.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada