KVÍZ: Dokážete rozpoznat bylinky na fotografiích? Prověřte si své znalosti o rostlinách

Bylinky nejen obohacují naše jídlo, ale také nám prospívají zdravotně. Obsahují různé látky, které mají pozitivní vliv na naše tělo i duši. Mnohé z nich nám pomáhají při různých neduzích a potížích. Například heřmánek má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti, šalvěj pomáhá při bolestech v krku a nachlazení, meduňka uvolňuje nervový systém a podporuje spánek. Bylinky můžeme používat jako čaje, masti, oleje, tinktury nebo koupelové přísady.

Bylinky mají zajímavou historii a kulturu. V minulosti byly používány nejen jako léky, ale také jako magické prostředky, ochranné amulety nebo rituální předměty. Některé měly symbolický význam pro různé národy a náboženství. Například bazalka byla považována za posvátnou rostlinu v hinduismu, rozmarýn byl symbolem vzkříšení v křesťanství a mák byl spojován s bohyní spánku Hypnos v řecké mytologii.

Bylinky jsou také krásné a vonné. Můžeme si je pěstovat doma nebo na zahradě. Mohou nám zpříjemnit prostředí i náladu. Některé bylinky mají dokonce repelentní účinky proti hmyzu. Například levandule odpuzuje moly, komáry a blechy.

Pokud máte rádi bylinky a chcete se o nich dozvědět více, můžete si zahrát kvíz, který jsme pro vás připravili. Kvíz se skládá ze sedmi otázek, ve kterých musíte uhodnout, o jakou bylinku se jedná podle fotografie. Na výběr máte vždy čtyři možnosti, z nichž jen jedna je správná.

Kvíz je zábavný a poučný způsob, jak si ověřit, jak dobře znáte bylinky. Můžete se také dozvědět něco nového nebo si osvěžit své znalosti. Tak neváhejte a pusťte se do hry! Třeba se stanete mistrem bylinek!

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada