Zahrada na míru se stavebnicí WoodBlocX

WoodBlocX nabízí jednoduché řešení pro jakýkoli prostor – od rovných ploch po členité a svažité pozemky. Je vhodný pro stavbu vyvýšených záhonů, opěrných zídek, obrubníků nebo posezení. Oblastmi uplatnění jsou zahrady, balkony, parky a veřejné prostory.

Pohodlné zahradničení ve vyvýšených záhonech ocení každý, kdo si chce práci na zahradě zpříjemnit. Je mnohem snazší udržovat záhon vysoký 45 cm a více než se plazit na kolenou po zemi. Plevel a tráva nebudou prorůstat do záhonu, zemina zůstane na svém místě i při vydatných deštích a úroda bude bohatší. Vyvýšené záhony se totiž lépe prohřívají a dřevěné stěny jsou účinnou překážkou proti slimákům. 

Stavebnicový systém WoodBlocX nabízí nekonečné možnosti tvarů. Stavby se nemusejí omezovat jen na obdélníky. Záhony a truhlíky do tvaru L mohou skvěle rozčlenit prostor mezi terasou a zbytkem zahrady. Víceúrovňové a terasovité stavby zase zpřístupní jinak těžko využitelné svahy.

WoodBlocX je neocenitelný i při stavbě opěrných zídek. Zídky nepotřebují žádné základy a staví se rovnou na terén. Tlak zeminy udrží díky chytrému systému vnitřních opěrných konstrukcí. Stavba zídky je rychlá, nevyžaduje žádné složité stavební úpravy a zvládne ji opravdu každý. 

Systém WoodBlocX je výjimečný i svou trvanlivostí. Bloky jsou vyrobeny z masivních, dvakrát tlakově impregnovaných dřevěných hranolů, které se spojují hmoždinkami z recyklovaného plastu. Jakákoli stavba z WoodBlocX je velmi pevná a pružná. Minimální prověřená trvanlivost těchto staveb je 15 let, nicméně laboratorní simulace odolnosti dosahuje k hranici čtvrt století. 

Stavění z WoodBlocX zvládne každý, kdo si troufne na lego. Bloky jsou lehké, takže si je bez větší námahy dopravíte na dané místo. Nejtěžší prvek váží zhruba 4 kg. Pokud byste přesto měli ze stavby obavy, nabízíme i montáž. Plánování stavby na míru usnadní online konfigurátory – vše důležité naleznete na www.woodblocx.cz. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada