Díky zahradnímu grilu s  udírnou budou vaše grilovačky nezapomenutelné!

Měření

Zahradní grily s udírnou 

Máte dostatek prostoru na terase či zahradě a milujete všelijaké sešlosti? Pak je pro vás velký gril ideální investicí, která se vám vyplatí. Své hosty budete moct ohromit nejen dokonale připravenými pochoutkami, ale i různými specialitami. Luxusní grily disponují řadou funkcí, které u menších nenajdete.  

Přidat ke grilu můžete rožeň, elektrickou jehlu nebo v něm lze udit. Zahradní grily s udírnou jsou skvělé k uzení masa, ryb, ale například i sýrů. Velké grily tak využijete hned pro několik způsobů přípravy vašich oblíbených pokrmů – od grilování přes pečení (i chleba a pizzy), až po pomalé vaření či udržování teploty. Směle zastoupí vybavenou zahradní kuchyň.  

Jaký velký gril si vybrat? 

Je zřejmé, že s luxusním grilem neprohloupíte. Teď už stačí jen vybrat, jaký typ bude pro vás ten pravý. Máte několik možností: 

  • Plynové grily. Nabízejí až šest plynových hořáků, boční hořáky či speciální keramické infra hořáky. Tento typ grilů se rychle a snadno zapaluje i ovládá. Lze regulovat intenzitu jednotlivých hořáků. Náročné není ani čištění a následná údržba grilu. Díky kolečkům se s grily snadněji manipuluje. 

  • Grily na dřevěné uhlí a brikety. Právě tento typ grilu dodá připravovaným jídlům tu správnou chuť. Na druhou stranu není možné regulovat sílu žáru a při přípravě musíte být opatrnější. Výhodou je, že gril na dřevěné uhlí lze většinou využívat i jako otevřené ohniště. Díky tomu si můžete vybrat, zda budete grilovat, nebo dáte přednost večeru u táboráku.  

Tyto grily se vyznačují robustní konstrukcí. Jsou odolné, ale zároveň se s nimi hůře manipuluje kvůli větší váze. Vybrat si můžete ze zajímavého a neotřelého provedení, které nabízí i prostor pro uložení dřeva.   

Výhody velkých grilů: 

  • Žádný ze strávníků nebude muset čekat na jídlo. Velké grily nabízí více pracovních ploch. Můžete využít několik způsobů přípravy jídla najednou. 

  • Dostatek odkládacího místa.  

  • Nemusíte vždy využívat celou plochu grilu. U plynových grilů lze regulovat každý hořák zvlášť a ty, které nepoužíváte, jednoduše zaklopíte.  

  • Velké luxusní zahradní kuchyně obsahují i pákovou baterii a dřez.  

Jaké příslušenství ke grilu by vám nemělo chybět? 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, myslete i na výběr vhodného příslušenství ke grilu. To vám nejen usnadní práci a ušetří čas, ale rozšíří i možnosti toho, co budete moct na grilu připravit. Co by vám nemělo chybět? 

Údržbu vám usnadní ochranné plachty na gril, speciální rukavice i vysavač na popel. Přípravu jídla pak pizza kámen, teploměr, ale i nejrůznější grilovací nářadí. 

Bude i letošní grilovací sezona ve velkém stylu? Vyberte si některý z luxusních grilů a pořádně to rozpalte! 

Naše krásná zahrada

Předplatné Naší krásné zahrady