V březnu by měl být zahradník nejpilnější

Než se ale pustíte do práce, vše si důkladně rozplánujte a zkontrolujte, jestli máte veškerou potřebnou výbavu. Hitem letošního roku je bateriová zahradní technika.

Prořezávka ovocných stromů

Z kmenů odstraňte ochranné kryty, které v zimě bránily zvěři v okusu. Aby měly ovocné stromy šanci na pěknou úrodu, využijte v březnu bezmrazé dny k jejich průklestu. V tomto období je možné prořezat jabloně, hrušně, meruňky nebo broskvoně. Na prořezání stromů, zvláště těch mladších, nemusíte ale hned s pilou.

Bateriové nůžky na větve Kärcher
Info ikona

Bateriové nůžky Kärcher TLO 18-32 Battery si poradí s větvemi až do průměru 3 cm.

Foto: Kärcher

S větvemi až o průměru 3 cm si poradí bateriové nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 Battery (dop. cena 4790 Kč, bez baterie). Mají vysoce kvalitní dvojitou čepel, která zajistí přesný a šetrný střih. Nůžky jsou konstruovány tak, aby s nimi bylo možné dosáhnout i na větve ve větší výšce a pomocí zafixovatelného háku se stromu případně uvolnit větve, které na něm po řezu uvázly. 

Poslední šance na zmlazení živého plotu

Během březnových bezmrazých dnů můžete také ještě výrazněji sestříhat živý plot. Rostliny v živém plotě snášejí řez obecně velmi dobře. Některé měsíce jsou však pro výraznější zásahy vhodnější, jelikož jsou rostliny ve vegetačním klidu – od listopadu do března.

Aku nůžky na živý plot Kärcher
Info ikona

V březnu ještě můžete výrazněji zastřihnout živý plot. Vhodné jsou k tomu například aku nůžky Kärcher HGE 18-45 Battery.

Foto: Kärcher

Přesný výsledek střihu zajistí aku nůžky na živý plot Kärcher HGE 18-45 Battery (dop. cena 2590 Kč, bez baterie). Váží pouhých 2,7 kg, což umožňuje pohodlnější práci bez únavy ramen a paží. Broušení diamantem zaručuje přesný výsledek střihu a ergonomická rukojeť navíc umožňuje pohodlnou a bezpečnou manipulaci. Bezpečnost je zajištěna zapínáním dvěma rukama, které vás ochrání před neúmyslným spuštěním.

Sekat trávník můžete i v  neděli 

Sekání trávníku bývá mezi sousedy někdy neoblíbené. Hlavní příčinou je hluk a v  případě benzinových sekaček i zápach zplodin spalovacího motoru. Hitem letošního roku jsou bateriové sekačky. Mají nejnižší hlučnost ze všech, jsou lehké, stále výkonné a dobře se s nimi manipuluje.

Aku sekačka Kärcher LMO 18-36 Battery
Info ikona

Aku sekačka Kärcher LMO 18-36 Battery má pracovní šířku 36 a umožňuje nastavení žací výšky ve 4 různých polohách.

Foto: Kärcher

Lehká a obratná je například aku sekačka Kärcher LMO 18-36 Battery (dop. cena 7890 Kč, bez baterie), která bez námahy poseká i větší travnaté plochy. Snadno s ní můžete manévrovat kolem překážek, má pracovní šířku 36 cm a umí posekat trávník až k okrajům. Užitečnou vlastností je pojezd a možnost nastavení žací výšky ve 4 různých polohách. Před sekáním si jen zvolíte funkci mulčování nebo posekanou trávu sbíráte do 45l kontejneru.

Výhodná nabídka od společnosti Kärcher 

Vybrané 18V akumulátorové přístroje na zahradu si právě teď můžete pořídit ve verzi bez baterie, protože od 1. 3. 2021 do 31. 3. 2021 obdržíte na www.karcher.cz/zahrada nebo u vybraných prodejců při nákupu zahradní techniky Kärcher s označením Battery 18 V z řady Home and Garden sadu baterie 2,5 Ah a rychlonabíječky v hodnotě 2690 Kč za jednu korunu! *


* platí do vyprodání zásob 

 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada