Robotické sečení: nové možnosti i funkce

Příkladem mohou být robotické sekačky Bosch Indego M 700 a Indego M+ 700, které používají senzory a software pro mapování a přesné měření sečené plochy. Na základě shromážděných údajů zajišťuje navigační systém LogiCut" systematické sečení v rovnoběžných pruzích, díky čemuž tyto robotické sekačky pracují až o 40 % rychleji a také úsporněji než sekačky pracující na náhodném principu sečení. Efektivitu práce zvyšují i bezuhlíkové motory uvedených sekaček, které prodlužují jejich životnost a vytvářením menšího množství tepla rovněž šetří energii.

Optimální cyklus sečení 

Podle skutečné velikosti trávníku vyhodnotí sekačky také ideální cyklus sečení, který stanoví dny, čas a délku seče s ohledem na využití baterie, čas potřebný k nabíjení a případné přestávky, jako třeba víkend. Funkce Auto kalendář” tak zbaví uživatele nutnosti provádět ruční programování sekačky. Další zajímavá funkce sekačky Indego M+ 700 nese označení SmartMowing" a zajišťuje optimální údržbu trávníku podle aktuálních teplotních a srážkových údajů. Obě uvedené sekačky navíc díky funkci MultiArea” mohou provádět seč i na jiné, oddělené ploše pomocí druhé dokovací stanice. 

Ovládání aplikací i hlasem

Pozornost si uvedené sekačky zaslouží i kvůli strojovému učení, resp. umělé inteligenci, s níž se dokážou učit a zlepšovat detekci překážek na trávníku. Sekačku Indego M+ 700 lze navíc ovládat smartphonem pomocí aplikace Smart Gardening, jejíž součástí je i hlasový asistent Amazon Alexa. Tato sekačka bude moci v krátké době využívat i funkci Remote SpotMow”, která umožní sečení na vybraných plochách zastavěných běžně zahradním nábytkem nebo třeba trampolínou.

Předplaťsi & Ušetři

Předplatné Naší krásné zahrady