REKLAMA
REKLAMA

Jak pěstovat hrnkové růže

REKLAMA
REKLAMA

Zabraňte přemokření  

Pro pěstování v nádobě jsou vhodné některé záhonové, miniaturní a půdopokryvné růže. Nádoba, v níž budete pěstovat růže, by měla být hluboká nejméně 40 centimetrů, protože růže mají hluboké kořeny. Kromě speciálního substrátu pro růže lze použít i univerzální květinový substrát. Obecně růže nesnášejí přemokření, proto je zvláště důležitá dobrá drenáž. 

Jak vysazovat?

Předně nasypte do květináče drenáž, například keramzit tak, aby bylo zakryté dno. Na vrstvu keramzitu položte netkanou textilii. Přidejte trochu půdy. Růži opatrně v rukavicích vyjměte z květináče a zasaďte. Nakonec ji nezapomeňte pořádně zalít. 

Růže v květináčích
Info ikona

Na začátku sezony nevystavujte růže v nádobách příliš slunci a teplu. Zpomalíte tak jejich rašení a snížíte možné škody pozdními mrazíky.

Pro péči o růže v nádobách je vhodné dlouhodobě působící hnojivo pro růže, od konce července do konce srpna se doporučuje také draselné hnojivo.  
 
Odrůdy vhodné do nádob

  • ApricotClementine’ – miniaturní růže nadchne dlouhou dobou kvetení a krásnou barvou. Dorůstá výšky 40 až 60 cm a kvete opakovaně. 
  • Lavender Ice miniaturní růže je vysoká jen 30 až 50 cm a kvete opakovaně.  
  • ’Artemis’ – kulovité květy až 120 cm vysoké keřovité růže příjemně voní. 
  • Golden Silk záhonová růže ohromí nejen velkými květy, ale také svěží meduňkovou vůní. Kvete po celé léto a dorůstá výšky 80 až 100 cm.  
REKLAMA
REKLAMA

 

Predplatne

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA