Předpěstování povijnice: s výsevy začněte v březnu

Povijnice trojbarevná (Ipomoea tricolor) je letnička pocházející z Mexika, a má proto ráda slunné místo chráněné před větrem. Pokud jí poskytnete tenkou podpůrnou tyčku, bude moci dorůst výšky dvou až tří metrů. Květy rozkvétají od července do září.

Jak vysít a pěstovat povijnici

Semena povijnice uložte do hloubky dvou centimetrů, ideální je 3 až 5 semen do každého květináče. Půdu udržujte stále vlhkou. Květináčky postavte do tepla na okenní parapet nad topením. V prvních týdnech je důležitá teplota půdy 18 až 20 °C. Semenáčky poté přepíchejte a do jednoho květináče zasaďte dvě až tři rostlinky. Abyste dosáhli bujného kvetení, každý týden je pohnojte. Mladé rostliny si musí pomalu zvykat na venkovní teploty, proto je postupně umisťujte na stále chladnější místo.

Ve druhé polovině května můžete povijnice přesadit do truhlíku nebo do květináče a umístit je ven. Dbejte na to, abyste je nevysadili příliš blízko u sebe, doporučuje se vzdálenost 40 až 50 cm. Druhou možností je povijnice v dubnu nebo květnu vysít rovnou na záhon. Počítejte však s tím, že rozkvete později.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada