Kvíz: Zopakujte si učivo přírodopisu ze 7. třídy základní školy. Sami posuďte, kolik jste toho už zapomněli

Tohle mi v životě k ničemu nebude

Tak schválně, kolikrát už jste slyšeli od svých školou povinných ratolestí tuto větu? Především puberťáci se takto chlácholí, a to především ve chvíli, kdy se mají učit na písemku. Jenomže, ačkoliv mnozí z nás si toto samé mysleli i za svých školních let, učivo základní školy nás často provází celý život, aniž bychom si to uvědomovali. Není to jenom o přírodopisu a posléze biologii, ale i chemie, zeměpis či fyzika je běžnou součástí našich životů. To ale pochopíme až ve chvíli, kdy jsme starší a snad i moudřejší. Až tedy od svého dítka opět uslyšíte ono známé: „A k čemu mi tohle v životě bude?“, nechejte je, ať si na to jednou přijdou sami.

Vědy o životě jsou většinou oblíbené

Ať už se jedná o prvouku na prvním stupni základní školy, kde se děti pomalu začínají seznamovat se životem okolo sebe, tak i přírodopis a přírodověda ve vyšších ročnících bývají vcelku oblíbené předměty. Samozřejmě hodně záleží na učiteli, který vás pro vykládanou látku dokáže nadchnout, ale jelikož se vždy učíme o živé přírodě kolem nás, mnohem více nás to i baví a zajímá, protože se nás to osobně týká. To samé se pak týká biologie, botaniky či fyziologie na vysokých školách. Někdy to bývá láska na celý život.

Kvíz z přírodopisu otestuje vaše znalosti

Do našeho kvízu jsme vybrali základní pojmy, které se dnes běžně vyučují na základní škole v 7. třídě. Jestliže jste ze školy již nějaký ten pátek, měli byste zvládnout kvíz na plný počet bodů, tedy, pokud jste nechodili o hodinách přírodopisu za školu, to by mohl být problém. A pokud máte odvahu a doma se vám poflakuje sedmák nebo osmák, můžete si své znalosti navzájem prověřit. Výsledek by totiž mohl být velmi zajímavý. Tak jdeme na to!

 

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již přes 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada