Kvíz z přírodopisu: obstáli byste u tabule i dnes? Otestujte se, jaké jsou vaše znalosti z učiva ze základní školy

Aplikace pro děti
Info ikona

Aby si děti k přírodě vytvořily kladný vztah, musíte na tom pracovat již odmala. Existuje třeba celá řada aplikací, které pomocí hry děti naučí mnoho zajímavostí o přírodě. Využijte tedy mobilních technologií ve svůj prospěch a uvidíte, že děti budou nadšené.

Přírodní vědy mají na základních školách význam

Přírodní vědy na základních školách mají za úkol vést děti nejen k aktivnímu poznávání přírody, ale také k pochopení přírodních zákonů. Přírodopis, přírodověda či biologie a botanika, vede děti k nacházení souvislostí mezi rovnováhou přírody a činností člověka. Děti dnes mají k dispozici kvalitní výukové materiály, včetně velmi dobře graficky zpracovaných pracovních sešitů, o kterých se nám, starším ročníkům, nemohlo ani zdát. Přírodní vědy by měly děti také navést k tomu, aby měly zájem o přírodu kolem nás a více se zajímaly o ochranu životního prostředí.

A jak kvíz funguje? Z výsledku nebuďte zklamaní

Náš kvíz jsme zaměřili pouze na otázky z botaniky a přírodopisu, přeci jen, jsme hlavně zahradníci. Některé otázky jsou učivem 4. a 5. třídy základní školy, jiné jsou trochu složitější a spadají do vyšších ročníků. Stále se ale pohybujeme na základní škole, takže veškeré odborné pojmy jste určitě všichni někdy slyšeli. Kvíz obsahuje 10 otázek a vždy je správná pouze jedna odpověď. Věříme, že se budete dobře bavit a třeba se i něco nového dozvíte. A pokud nedosáhnete dobrých výsledků, nebuďte smutní. Teď už si to určitě budete pamatovat a příště to bude zase o něco lepší.

O autorce:

Vystudovala Zahradní inženýrství na České zemědělské univerzitě v Praze a již 20 let působí jako zahradní architektka. Její koníček se zároveň stal i její profesí, založila úspěšnou, realizační firmu, která svým zákazníkům ukazuje, že krásnou a udržovanou zahradu může mít každý, stačí jen vědět, jak na to. Své odborné znalosti a zkušenosti sdílí také na sociálních sítích a těší ji zájem fanoušků o rostliny a přírodu kolem nás. Zahradnímu oboru propadla natolik, že jej řadu let vyučovala na středních školách a vychovala tak několik generací mladých a perspektivních zahradníků.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada