Malá zahrada nemusí být nudná: dokazuje to romantická zahrádka poblíž zříceniny Frýdštejn

Do zahrádky vede několik kamenných schůdků. Ještě, než k nim dojdeme, nás už z dálky lákají nejen květiny, ale celkový dojem a atmosféra stavby restaurace, ke které zahrádka patří. Kámen a dřevo, vše vypadá naprosto přirozeně, jako by už zde všechno stálo a rostlo desítky, stovky let, přesto, že jde o rekonstrukci posledních roků. Restauraci najdete nedaleko zříceniny hradu Frýdštejn, kde se natáčela například pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

V této romanticky laděné zahrádce jsou použité přírodní materiály, na kterých je postupně vidět opotřebení, ale to jim právě přidává na kráse. Nepřekypuje barvami, rostliny se opakují a zahrada tak působí uklidňujícím, pohodovým dojmem, a také díky tomu působí o něco větší. Kámen doplňuje osvětlení z korodujícího materiálu, který nenarušuje přírodní vzhled zahrady a podtrhuje její přirozenost.

Na takto malé zahrádce si sice nezahrajeme fotbal, ale studna se dá vyměnit třeba za pingpongový stůl, ohniště nebo zahradní stolek a židle, a o zábavu v menší zahrádce nebude jistě nouze. Více detailů ze zahrádky naleznete v galerii.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada