Hrajte o elektrický vertikutátor Fieldmann

Pravidelná vertikutace je jednou z podmínek kvalitního travního porostu. Rotující nože se svisle zařezávají do půdy, čímž podporují obnovu trávníku a jeho růst.

Vertikutaci doporučujeme provádět minimálně 2x ročně – na jaře na konci března až v dubnu a pak v září,“ říká Tomáš Boukal, zástupce značky Fieldmann. Podle něj je důležitá zejména jarní vertikutace. „Hloubka vertikutace by měla být asi 3 mm, hlubší záběr nože může poškodit kořínky trav. Před vertikutací trávník posečte, po ní dosejte holá místa, trávník pohnojte a zalijte,“ dodává Tomáš Boukal.

O co se hraje 

Elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 2004-E pro středně velké trávníky příkon 1500 W a pracovní záběr 32 cm. V jeho výbavě jsou dva válce – vertikutační válec s 16 noži, který podporuje růst kořenů a tvorbu nových výhonů, a provzdušňovací válec s 16 pružinami, který odstraní travní plsť. 

Podmínky soutěže  

Soutěž se koná od 18. do 30. listopadu 2019. Předmětem soutěže je jeden elektrický vertikutátor Fieldmann FZV 2004-E. K výhře je nutné správně odpovědět na naši otázku a vyplnit kontaktní formulář. Z došlých odpovědí bude vylosován jeden výherce, jehož jméno zveřejníme v tomto článku. Cenu věnovala do soutěže firma Fieldmann. Úplná pravidla soutěže najdete zde.

Už známe výherce

Z množství správných odpovědí byl vylosován a vertikutátor vyhrává... Marcel Mysliveček z Havlíčkova Brodu! Gratulujeme.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada