Vytvořte si zahradní posezení podle svých představ

Najděte vhodné místo 

Zahradní sezení je ideálním místem pro setkávání s rodinou a přáteli, ale také pro nerušený odpočinek a načerpání potřebných sil. Myslet byste na to měli při rozhodování, kam zahradní nábytek umístíte. V ideálním případě bude sezení dostatečně daleko od rušné silnice, ale ne příliš vzdálené od domu, kam budete chodit například pro nádobí nebo jídlo. Posezení vždy můžete od okolí opticky oddělit pomocí květináčů nebo například živého plotu, a vytvořit si tak svou vlastní oázu klidu.  

Zahradní nábytek – nejen estetický, ale i praktický 

Zahradní sezení většinou tvoří prostorný stůl, u kterého můžete hostit více lidí naráz, doplněný dostatečným počtem židlí. Zahradní nábytek by měl nejenom lahodit vašemu oku, ale zároveň být i praktický, odolný a nevyžadovat příliš častou údržbu. Raději proto volte zahradní nábytek z ratanu nebo kovu než dřevěný nábytek, který vyžaduje pravidelné ošetřování. Chybu neuděláte ani s umělým ratanem, který na první pohled nerozeznáte od přírodní varianty a navíc vás potěší svou bytelností.  

Zahradní nábytek

Ta pravá oáza klidu 

Pokud vám to prostor dovoluje, nemusíte se při zařizování zahradního sezení držet zpátky. Vytvořit si zde můžete i relaxační koutek s houpacím křeslem nebo polohovatelným zahradním lehátkem. V létě jistě využijete venkovní gril, zatímco během chladnějších večerů přijde vhod otevřený krb, který bude příjemným zdrojem tepla.  

Na co nezapomenout   

Abyste zahradní sezení mohli využívat i za nepříznivého počasí, je vhodné ho zastřešit. Nejjednodušší variantou je plachta, kterou upevníte ke stěně domu nebo k okolním stromům. Sofistikovanějším řešením je pak střešní konstrukce, která může být zhotovena například ze dřeva. Zapomenout byste neměli také na venkovní osvětlení. Zpříjemní vám společné posezení s rodinou či přáteli, které se protáhlo do pozdních večerních hodin.  

Vytvořte si idylické zahradní posezení i na své zahradě. Odměnou vám bude místo, které bude po většinu roku s radostí využívat celá rodina. Praktický zahradní nábytek pro společně strávené chvíle naleznete na Heurece. Abyste při výběru nešlápli vedle, inspirujte se žebříčkem nejoblíbenějších produktů a recenzemi ověřených zákazníků.  

Recenze produktu

Naše krásná zahrada

Předplatné Naší krásné zahrady