Tropická zahrada Nong Nooch

Jedinečná tropická zahrada Nong Nooch leží asi dvacet kilometrů od města Pattaya v Thajsku a jedná se o jednu z největších a nejkrásnějších botanických zahrad v celé Asii. Její rozloha činí přibližně dva kilometry čtvereční a celé území je rozděleno do několika samostatných parků a zahrad v různých stylech. Na jejich prozkoumání je ideální vyhradit si celý den.  

A jak vlastně botanická zahrada vznikla? V padesátých letech dvacátého století získala půdu, kde se nachází dnešní zahradní komplex, madam Nong Nooch. Původně zde plánovala vytvořit ovocné a zeleninové plantáže, ale po návštěvě francouzského Versailles své plány přehodnotila a na plochu nechala vysadit různé druhy rostlin. Postupem času vytvářela další a další parky v různých stylech. K oficiálnímu otevření zahrad Nong Noohch došlo v roce 1880 a od těch dob sem jezdí miliony turistů obdivovat jejich jedinečnost a krásu.

Tropická zahrada Nong Nooch
Info ikona

Najdete tu například kopii světoznámé zahrady ve Versailles, která byla hlavní inspirací madam Nong Nooch, rozlehlé trávníky v evropském stylu, část vyhrazenou orchidejím, anglický park, zahradu v thajském stylu a mnoho dalšího. Milovníci přírody a botanici budou nadšeni, neboť zde není nouze o sukulenty, barevné exotické rostliny a bonsaje. Navíc se tu nachází největší sbírka palem na světě! Prostor protkaný malebnými cestičkami a mosty na několika místech ještě doplňují sochy, fontány a jezírka. Zajímavé jsou také buddhistické stupy či Stonehenge. 

Zahrady ovšem potěší i milovníky zvířat, neboť zde mohou vidět pestrobarevné motýly a ptáky, nakrmit arapaimu, největší sladkovodní rybu na světě, či navštívit místní minizoo. V komplexu mají i tygra, kterého si lze pohladit nebo se s ním vyfotit. Velice oblíbená a vyhlášená je sloní show. Na slonech se lze také projet, děti se pak mohou nechat pohoupat na jejich chobotu. 

Tropická zahrada Nong Nooch
Info ikona

A to stále není vše. Je zde totiž i část věnovaná dinosaurů, kteří jsou skvěle a poměrně přesvědčivě zpracovaní. Zájemce o thajskou kulturu jistě potěší nabídka různých představení –⁠ například thajských tradičních tanců či thajského bojového umění. Pokud dostanete hlad nebo žízeň, vybrat si můžete hned z několika restaurací, ve kterých se lze občerstvit.  

Pokud vás zahrady opravdu okouzlí, můžete využít nabídky a ubytovat se zde. V okolí zahradního komplexu Nong Nooch se navíc nacházejí i další zajímavá místa jako je thajský chrámový komplex Wat Yansangwararam, největší zobrazení Buddhy Khao Chee Chan, muzem Anek Kusala Sal a další.  

Využijte nabídky cestovní kanceláře Blue Style, poleťte na dovolenou do Thajska a objevte jeho krásy, mezi které nepochybně patří i tropická zahrada Nong Nooch

Měření

Časopis Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada