Květinový festival na Madeiře

Důvodů, proč navštívit ostrov Madeira, je nepočítaně. Téměř celoročně zde panuje mírné podnebí, které je vhodné k turistickým výletům. Můžete se tak nechat okouzlit dechberoucími přírodními scenériemi  – sytě zelená údolí plná květin, tyčící se hory zahalené mystickou mlhou, vavřínové pralesy, pohádkové vodopády, kouzelná jezírka a mnoho dalšího potěší všechny milovníky přírody. Madeira tak zaslouženě patří mezi celoročně vyhledávané turistické cíle. 

Květinový festival na Madeiře
Info ikona

Na ostrově se něco slaví snad v každém období – mezi nejznámější svátky patří Únorový a Květinový festival, Slavnosti vína a Silvestr. Za zmínku a úsměv však stojí i Slavnost citronů, kaštanů či třešní. Na přípravě oslav se opravdu nešetří a jedná se tak o nezapomenutelné zážitky, a to pro zdejší obyvatele i zahraniční návštěvníky. 

Asi turisticky nejatraktivnějším obdobím je již zmíněný Květinový festival v květnu, který je největší slavností ostrova. Tato krásná událost je poctou jaru a květinám a zdůrazňuje madeirské tradice. Součástí květinových slavností je alegorický průvod, hudební i jiná vystoupení a samozřejmě všudypřítomná pestrobarevná květinová výzdoba. Pojeďte s CK Blue Style zažít fantastickou atmosféru této kulturní akce a objevte čarokrásnou Madeiru. Z té záplavy barev a vůní vám budou smysly přecházet! 

Květinový festival na Madeiře
Info ikona

Jednou z největších atrakcí pestré slavnosti květin je stavění tradiční Zdi naděje na radničním náměstí hlavního města Funchal. V doprovodu rodičů sem přicházejí děti z celého ostrova pokládat květiny, aby vyjádřily naději na lepší svět. Vše končí vypuštěním holubic a následuje show pro děti. 

Nejočekávanější událostí svátku květin je velkolepý alegorický průvod plný barev, který se pravidelně koná už od roku 1979. Odpoledne se vyzdobené ulice města Funchal naplní alegorickými vozy, obyvateli v květinových oblecích, diváky, hudbou a tancem. Zastoupení zde má snad každá vesnice z ostrova. Jedná se o fantastickou podívanou i neuvěřitelný výkon v často panujících horkých teplotách.   

Květinový festival na Madeiře
Info ikona

Kromě již dvou zmíněných atrakcí se samozřejmě konají i další akce spojené s Květinovým festivalem. Navštívit můžete květinový trh, kde si kromě krásné vůně zářivých květů užijete i vůně a chutě tradičních pokrmů madeirské kuchyně. Nechybí samozřejmě výstavy květin, kde lze obdivovat nejkrásnější výtvory ostrova. Za pozornost stojí i různá vystoupení, která nejsou přímo součástí alegorického průvodu.  

Celý ostrov – ulice, obchůdky, hotely i domovy místních jsou po celou dobu slavností vyzdobené živými květy a vůně Madeiry je o to intenzivnější. Potkáte nádherné květinové koberce, sochy a řadu dalších zajímavých barevných instalací, ze kterých vám bude přecházet zrak.

Květinový festival na Madeiře
Info ikona

Během svého pobytu samozřejmě můžete navštívit i další krásná místa, která Madeira nabízí. Pokud ještě nemáte dost prohlížení barevných květů, podívejte se do zahrad Jardim Botanico, Quinta das Cruzes či Tropical Monte Palace. Nebo se jen vypravte do přírody na procházku podél levád, do vavřínových lesů či kamkoliv, kam vás nohy povedou. 

Měření