Zářijová Naše krásná zahrada je tu

Léto zestárlo v babí a zahrada se proměnila. Podle toho vypadá zářijové číslo: píšeme o záhonech pozdního léta, o rostlinách na podzimní terasu a o poprázdninové údržbě trávníku. Ale taky o ořechokřídleci (který právě kvete), o minikiwi (které právě dozrává) a o sklenících (které právě teď můžete promýšlet a zakládat). A o spoustě dalších věcí:

  • Bez čeho se neobejdou záhony pozdního léta? Podle nás bez okrasných trav. A možná že vás o tom také přesvědčíme...
  • Jak vypadá terasa na podzim? Zajímavě. Barevně. Útulně… Pokud ovšem nahradíte odkvetlé letničky trvalkami, dřevinami a trávami, jimž nejhezčí období právě začíná. Třeba podle našich návrhů.
  • Víte, jak chutná čínský angrešt? Ale ano, víte… jenže dnes už ho známe pod názvem kiwi. Jeho „malou formu“, plody aktinidie význačné, si můžete vypěstovat na zahradě i na balkoně. Jsou lahodné a úroda je (téměř) jistá...
  • Obejde se zahrada bez skleníku? Možná – ale možná jí bude něco důležitého chybět. To podstatné o „zasklených domcích“ pohledem zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.
  • Co potřebuje trávník po prázdninách? Jak který: některému stačí přihnojení, jiný prokoukne po vertikutaci, další se neobejde bez dosevu neb povápnění… Máme pro vás přehledný návod.
  • Jak ohraničit záhony? Záleží na vás – a hlavně na vaší zahradě: můžete použít proutěné plůtky, palisády, zrovna tak jako kámen, kov, či beton… Zkuste se u nás inspirovat.

Nechce se vám každý měsíc shánět nové číslo na stáncích? Předplaťte si ho. Je to výhodnější a časově úspornější. A poštovné je na nás.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada