Aku pohon: zahradní trend budoucnosti

Už dnes využívají zahrádkáři a kutilové při práci různé akumulátorové nářadí nebo stroje a jejich uplatnění stále roste. Důvodů je hned několik. Tím hlavním je, že aku technikav sobě spojuje přednosti benzinových i elektrických přístrojů. Navíc, v případě akumulátorové kompatibility, můžete pro veškerou aku techniku dané řady nebo výrobce využívat jen jeden akumulátor. 

Praktické přednosti akumulátorů

K výhodám aku techniky patří především jednoduché ovládání a manipulace, nenáročná údržba, levný provoz a žádný hluk a kouř, resp. tišší a čistší práce. Výkon aku pohonu je už srovnatelný s benzinovým, nemusíte však řešit spalovací motor a jeho startování. Při práci vám rovněž nepřekáží přívodní elektrický kabel, odpadá tudíž riziko jeho přeseknutí. Pracovat můžete i bez elektrického zdroje v dosahu, a jelikož jde v aku technice o malé, bezpečné napětí, nehrozí úraz elektrickým proudem. 

Akumulátory a jejich kompatibilita

Při nákupu aku techniky si zjistěte, zda daný výrobce nabízí tzv. aku program nebo aku řadu s produkty kompatibilními s jedním typem akumulátoru. Při nákupu další techniky v rámci dané řady byste tak v budoucnu nemuseli platit za další akumulátor a nabíječku – postačí vám jedna nabíječka a jeden akumulátor. Ten tak bude permanentně v provozu a nebude degradovat. 

Z praktického hlediska se ale vyplatí mít dva akumulátory  zatímco jeden bude nabíjet, s druhým můžete pracovat. (Podmínkou je samozřejmě externí nabíječka.)

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada