Výsledky a informace o rostlinách naleznete v galerii


Foto: Shutterstock
1a: dvouzubec, jinak se mu také říká bidens či balkongold, neboli balkonové zlato. Běžně se kombinuje s jinými jasně barevnými balkonovými květinami (například červenými nebo růžovými) pro krásný barevný kontrast, ale vyžaduje dost vody.


Foto: Shutterstock
2c: konzumují se především hlízy batátů, jako letničky se pěstují pro své listy. Na fotografii fialová verbena v nádobě kombinovaná s dalšími letničkami.


Foto: Shutterstock
3a: africká kopřiva je zajímavá svými barevnými listy. Na fotografii růžová vějířovka, jejíž květy zblízka připomínají drobné vějířky.


Foto: Shutterstock
4c: olověnec, používá se spíše jako popínavá rostlina, ale v nádobě vypadá naprosto skvěle, pomůže menší opora, aby vylezl mírně do výšky. Vyžaduje plné slunce. Známý také jako mlékosed, plumbago či lidově lepivej Honza.


Foto: Shutterstock
5a: na fotografii jsou million bells v plnokvěté variantě. Million bells, petunie i surfinie potřebují vydatnou zálivku, obzvlášť v horkých dnech.


Foto: Shutterstock
6b: pantoflíček, je tak trochu jako brambořík, nesnáší přímý sluneční svit, raději má chladné místo. Známe ho spíše jako pokojovou rostlinu, ale prodává se i jako venkovní letnička.


Foto: Shutterstock
7b: na fotografii je překrásná růžová šrucha, sukulent, který se hodí nejen do truhlíku, ale především na skalky jako letní skalnička. Semena vyséváme v květnu, až skončí mrazíky. Stejně jako kosmatec vyžaduje slunce a zvládne sušší substrát.


Foto: Shutterstock
8a: všelicha, jinak také australská kopretina či modrá sedmikráska. Pochází z Austrálie a Nového Zélandu, proto miluje slunce a nesnáší přemokření, ale vyžaduje pravidelnou zálivku. Úžasně v létě doplní i skalky.


Foto: Shutterstock
9a: na fotografii světlá fuchsie. Hodí se spíše do stínu, stejně jako begonie, netýkavky a lobelky. Existuje mnoho kultivarů fuchsií, většina však pro bohaté kvetení nutně vyžaduje světlý prostor, ne však sluneční svit.