Bez blech a klíšťat to jde i bez chemie

Nevýhody chemických přípravků 

Na trhu je široká nabídka antiparazitik. Stále nejpopulárnější jsou ta chemická, protože parazity nejen odpuzují, ale také hubí. Mezi nejrozšířenější chemické látky, obsažené v chemických antiparazitních přípravcích, patří deltametrin, propoxur, flumethrin, permethrin či fipronil. Látka deltametrin a permethrin je ale pro kočky silně toxická. Chemické látky obsažené v antiparazitních přípravcích mohou být toxické pro štěňata a koťata a mohou rovněž ohrozit jejich imunitu. Parazité si na ně navíc vytvářejí snadno rezistenci. Proč tedy k boji proti přirozenému nepříteli nevyužít raději přírodu než chemii?

Přípravky Margus
Info ikona

S přírodním přípravky Margus prospějete nejen zdraví chovaných zvířat, ale i opomíjenému prostředí.

Přednosti přírodních antiparazitik 

Účinnost přírodních antiparazitik je srovnatelná s těmi chemickými, na rozdíl od nich ale nejsou toxická ani pro zvíře, ani pro majitele. Představují ideální alternativu pro psy i kočky, kte nesnesou silný účinek chemických antiparazitik. Jsou bezpečná i pro mláďata, pro něž bývají chemické prostředky jedovaté. Přírodní ochrana proti parazitům je tedy šetrná a parazité si na ni nevytvářejí rezistenci jako na chemické přípravky. 

Účinnou látkou těchto přírodních produktů jsou různé éterické oleje a výtažky z bylin s antiparazitními účinky, jako je např. olej z čajovníku, levandule, eukalyptu nebo velice účinné margosy.

Margosa = přírodní alternativa 

Margosa (Azadirachta indica), správně česky Zederach Indický, je známá i pod názvem Neem. Jedná se o strom, který roste v tropických oblastech, zejména v Indii, Nepálu, Pákistánu, Bangladéši, Srí Lance a Maledivách, a jehož využití je velice široké.

Štěně beagla
Info ikona

Přípravky Margus jsou bez organofosfátů, bezpečné, netoxické a biologicky odbouratelné.

Jeho výtažkpůsobí jako preventivní a repelentní prostředek proti hmyzu – jedná se tedy o přírodní alternativu k syntetickým pesticidům. Extrakt z Margosy je efektivní nejen proti zmíněným blechám a klíšťatům, ale osvědčil se i v přípravcích určených k potírání dalších druhů hmyzu a arachnoidů, např. rybenek, much, mravenců faraonů a dalších. Testy potvrdily i účinnost na domácí roztoče. Vývoji tolerance či dokonce rezistence vůči extraktu z Margosy brání ale velký počet biologicky aktivních složek.

MARGUS – přírodní péče o srst zvířat 

Novinkou na evropském trhu jsou produkty registrované obchodní značky MARGUSkteré nabízejí komplexní přírodní program péče o srst zvířete i tak často opomíjené péče o prostředí. Obsažená účinná látka Margosa přirozenou cestou chrání zvířata proti napadení parazity. Přípravky mají okamžitý repelentní a biocidní účinek proti blechám a klíšťatům. Jsou bez organofosfátů, bezpečné, netoxické a biologicky odbouratelné. Produkty jsou určeny pro psy a kočky od 8. týdne věku. 

S přípravky MARGUS budou vaši mazlíčci bez blech i klíšťat snadno, efektivně a bez chemie. Více na www.bezblech.cz. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada