Strom na hranici pozemku může být časovaná bomba. Víte proč?

Nejčastějším důvodem pádu stromu bývá nepříznivé počasí. Obvykle zejména vítr, nánosy sněhu případně blesk. Může jít o špatný stav stromu způsobený nemocí nebo některým ze škůdců a vysoké stáří stromu.

Jste-li pojištění, máte polovinu starostí

Pokud máte k pojištění své nemovitosti i připojištění přírodních živlů, pak jste v klidu, vyzkoušet si nezávazně srovnat nabídky pojišťoven můžete na pojisteni.cz se slevou až 40 % – kalkulačka online.

Kdy pojišťovna neplatí?

Pokud je ovšem strom starý, nemocný či napadený nějakým škůdcem a v důsledku toho dojde k jeho spadnutí (rozlámání) a následnému poškození např. blízko stojící budovy (ať již vlastní či sousedovy), máte v 99 % smůlu. Pojišťovna podobnou situaci vyhodnotí jako vinu majitele stromu a neproplatí nic. Porost na svých pozemcích tedy pravidelně kontrolujte a nemocných či poškozených stromů, které by mohly způsobit problémy, si všímejte nejvíce. 

Dalším řešením může být pojištění odpovědnosti – zde je důležité mít správně zvoleno, jaké pojištění odpovědnosti je vhodné. Více informací o variantách naleznete na stránkách pojisteni.cz přímo zde.

Co vše lze dnes sjednat na internetu?

Na webu pojisteni.cz si můžete zcela bez závazků zkalkulovat a následně třeba i sjednat pojištění majetku, i pouhé garáže nebo chaty, chalupy, domu a bytu, odpovědnosti v běžném životě, pro zaměstnání, nebo řidiče z povolání, cestovní pojištění do zahraničí i po ČR včetně krytí COVID, povinné ručení na auta, dodávky, traktory, autobus, kamion, motorky i elektroauta, pojištění domácích mazlíčků a další.

Všechny smlouvy sjednáváme moderně v on-line režimu, žádnými telefony s nevyžádanými nabídkami nikoho neobtěžujeme. Umíme to snadno, rychle, levně a hlavně důvěrně, bez zbytečného volání. Vyzkoušejte, a sami uvidíte. 

Aktuální akce na pojisteni.cz

  • slevový kupon na pojištění majetku až 40 % kod ZAHMA15 
  • slevový kupon na povinné ručení ČPP 30 % kod ZAHAU30

Nezávazné kalkulačky online na www.pojisteni.cz.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada