Lednová Naše krásná zahrada je tu

Vybíráme z obsahu:

  • Jak se v zahradě co nejmíň nadřít? Žádná zahrada se neobejde bez péče – ale to neznamená, že vás ta péče musí udolat. Máme pro vás třináct tipů (šťastné číslo!) jak si ušetřit práci, starosti, a hlavně čas na lepší věci, než je pletí, hrabání a stříhání.
  • Která rostlina kvete celou zimu? Je to… ano, správně, vřesovec pleťový. Chybí-li vám na zahradě (nebo třeba na balkoně), napovíme, jak to napravit.
  • Které cihly zvoní? Vlastně všechny, ale nejhezčí zvuk mají ty, kterým se říká klinkery nebo česky zvonivky. Možná vás překvapí, jak rozmanitě je lze využít v zahradě.
  • Kam se v zimě ztratí žáby, ryby a potápníci? Někdo se schová ve vodě, někdo usne v lese a někdo třeba v kompostu. Víc se dočtete v článku o zimování vodních živočichů. Na zahradě po nich nepátrejte – lepší bude nechat je v klidu spát…
  • Komu svědčí klimatické změny? Možná jste si všimli, že s jahodami a jabloňovými zákrsky to v poslední době není nijak slavné. Ale vysokokmenům, které mají kořeny hluboko v zemi, jako by letní sucho nevadilo. V rubrice Sklizeno se zabýváme tím, jak měnící se klima ovlivňuje život (a hlavně plodnost) ovocných dřevin.
  • Které cibuloviny už kvetou? Ty rychlené, pochopitelně… Tak si nezapomeňte rozkvetlými hyacinty (a taky sněženkami, narcisy a modřenci a mnoha dalšími) připomenout, že jaro není tak daleko, jak by se mohlo zdát.

Nové vydání už najdete na stáncích a jestli ho nechcete každý měsíc shánět, rovnou si ho předplaťte. Je to výhodné a poštovné je na nás.

 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada