Tento exotický keř vám pokvete až 120 dní v roce. Už víte, kam ho zasadíte?

Jak kvetoucí keř s pohádkovými květy vypadá?

Pukol indický (Lagerstroemia indica) je skutečně nevšední opadavý, kvetoucí keř nebo nízký strom, který dorůstá do výšky 2–8 m, v závislosti na odrůdě. Jeho listy jsou oválného tvaru a velmi lesklé. Nejvýraznější jsou však květy pukolu. Bohaté laty drobných, jemně zvlněných kvítků, které na první pohled připomínají krepový papír, stojí za lidovým názvem dřeviny, krepová myrta. Květy rozkvétají od července až do října, některé kultivary tak mohou kvést až neuvěřitelných 120 dní v roce. Květy bývají bílé, růžové, červené nebo fialové. Kmen i větve mají hladkou, světle hnědou kůru, která se často odlupuje.

Jak pěstovat stálezelené keře na zahradě: Zvolte tyto 3 druhy, které vyžadují jen malou péči

www.nkz.cz

Pukol indický pochází z teplých oblastí Asie, kde roste nejčastěji ve světlých lesích, ale i na otevřených prostranstvích. V současné době se však pěstuje po celém světě, je oblíbený jako okrasný kvetoucí keř zahrad i parků, kde konkuruje tradičním keřům. Pukol indický je hvězdou každé zahrady, protože nepřekonatelně rychle roste, krásně kvete, a navíc se na podzim jeho listí zbarvuje do odstínů oranžové, červené či žluté barvy.

Pukol indický vysaďte jako rychle rostoucí živý plot

Pukol indický miluje slunce, proto jej vysaďte na místo, kde bude mít k dispozici minimálně 6 hodin přímého slunečního svitu denně. Pukol působí krásně jako solitérní keř uprostřed trávníku, ale i jako součást živého plotu. Pokud hledáte kvetoucí keř, který živý plot vytvoří co nejrychleji, pak bude pukol ten pravý. Roční přírůstek někdy činí až 60 cm.

Nejkrásnější keře okrasné listem: Tohle je absolutní TOP 5, která vám oživí vaši zahradu i balkon

www.nkz.cz

Jak pěstovat pukol indický

  • Půda: Ideální je pro pukol dobře propustná, mírně kyselá až neutrální půda, která je dobře odvodněná.
  • Zálivka: Zalévání je důležité jen krátce po výsadbě, dokud rostlina dobře nezakoření, později už ne. Naopak, pukol nesnáší přemokřenou půdu a sucho zvládá velmi dobře.
  • Mrazuvzdornost: Pukol je poměrně dobře mrazuvzdorný, ale v chladnějších oblastech, ve kterých teploty klesají pod -15 °C, je třeba vybírat odolné odrůdy a chránit před chladem kořeny, například mulčováním.
  • Hnojení: Na jaře se pukol přihnojuje hnojivem s vyšším obsahem fosforu, které podporuje kvetení.
  • Řez: Pro podporu bohatého kvetení a udržení tvaru je nutný každoroční jarní řez, kdy se odstraňují slabé nebo poškozené větve a zkracují se výhony.
  • Množení: Nejčastěji se pukol indický množí řízkováním. Řízky se odebírají na jaře nebo v létě z polovyzrálých výhonů a zakořeňují ve vlhkém substrátu.

Podívejte se do naší fotogalerie na ten nejkrásnější kvetoucí keř, pukol indický.

FOTOGALERIE: Pukol indický, nejkrásnější kvetoucí keř pro vaši zahradu
Video tipy pro spokojenou zahradu od redakce Naše krásná zahrada