REKLAMA
REKLAMA

Co s trávníkem vypáleným od slunce

REKLAMA
REKLAMA

Důvodem bývá, kromě sucha samozřejmě, seč ve velmi malé výšce. Sekačka tak posekala veškerou listovou plochu, travní drn přišel o své zastínění a slunce spálilo odkrytý zbytek trávníku. Nadzemní část travin je tak zcela suchá a poškozeny mohou být i kořeny pod povrchem půdy. Trávník tudíž neroste a dále usychá. 

Co v takové situaci dělat 

Nejdříve dejte stávajícími porostu ještě šanci. Jemně z něj vyhrabejte suché zbytky trávy a trávník několikrát během dne (min. 3x) jemným proudem, ale po dobu několika minut zalijte. V případě, že poškození trávníku není vážné a nezasáhlo kořeny, měl by porost během několika dnů až týdnů sám zregenerovat.

Pozor, trávník vysušený sluncem, nikdy nehnojte. Mohli byste ho spálit podruhé, což by byl pravděpodobně jeho konec.

Jestliže ani po dvou až třech týdnech nedojde k viditelné obnově trávníku, už se sám pravděpodobně neobnoví. Na postižená místa proto přisypte trochu kvalitní zeminy doplněné o kompost, jemně ji zapravte hráběmi do stávající plochy a místa dosejte osivem určeným k dosevu trávníku. Porost pak ošetřujte jako nově založený trávník. 

Hnojit trávník můžete až vzejde zelený pažit, pro jistotu ale odměřte poloviční dávku hnojiva. Při sečení nastavte na sekačce vyšší výšku seče.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA