Základní vybavení do každé kutilské dílny

Z ručního nářadí je základem běžné kladivo, které by pro vás nemělo být příliš těžké (pro ženy se doporučuje do půl kilogramu) a mělo by se pohodlně držet. Další nezbytností jsou kombinované kleště (kombinačky), které využijete při vytahování hřebíků, přestřihávání drátů nebo jiné práci k níž je zapotřebí větší síla. Vybírejte podle oceli, z níž je vyrobena jejich pracovní část (vsaďte na osvědčenou značku), a ergonomicky uzpůsobených plastových rukojetí. Hodit se určitě budou i sikovky (instalatérské kleště), které si podle dané práce snadno velikostně přizpůsobíte. 

Neobejdete také bez šroubováku a klíče. Praktické jsou zejména tzv. Gola sady, které obsahují ráčnu a řadu nástrčných hlavic a bitů. K dalšímu vybavení patří metr, vodováha, pilka, podle konkrétní potřeby je možné si dokoupit hřebíky o různé síle a délce, brusný papír... Osvědčenou pomůckou pro práci v dílně i na zahradě je vysunovací nůž s náhradními čepelemi. 

Při výběru elektrického nářadí upřednostňuje stále více lidí akumulátorové. Práce s ním je totiž snazší, přístroj je většinou možné obměnit různými nástavci a odpadá starost o přívodkabel elektřiny, případně prodlužovačku. 

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada