
Bergenia ciliata je jedna z nemnoha bergénií, které v zimě zatahují. V zahradě dává přednost stinným místům

Bergéniím se také někdy říká „sloní uši“, a to kvůli jejich velkým listům. Rostliny jsou navíc dlouhověké (jako sloni) a odolné, což jim zajišťuje silný oddenek.
Foto: Shutterstock

Nenáročnými bergéniemi můžete ozdobit dokonce i skalky a zídky. V suchých letech je však na takových stanovištích nezapomeňte zalít.
Foto: Shutterstock

Drobná odrůda bergénie ‘Baby Doll‘ s růžovými květy se hodí do popředí záhonu i do nádob.
Foto: Shutterstock

Listy bergénií pokryté jinovatkou jsou v zimním období atraktivní ozdobou zahrady. Jejich červené a zelené odstíny vnášejí barvu do zimních záhonů. Slimáci tyto trvalky v oblibě opravdu nemají, pouze se občas schovávají pod jejich listy
Prohlédněte si další galerie
- Vypadá jako z anglické zahrady. Tahle hortenzie s obrovskými květy ale překvapí neuvěřitelnou odolností
- Proti hrabošům ji sázela každá druhá babička. Dnes se tahle zvláštní rostlina vrací do zahrad
- Nejkrásnější mini zahrádky v odvážném stylu: Kombinace barev a převisů v jedné nádobě vypadá přímo božsky
- Pomněnky v nádobách krásně ladí se žlutými maceškami. Balkon pak působí jako z venkova
- Vypadá jako pohádková krajina: Naši prarodiče tvořili podobné dekorace dávno před Instagramem, dnes jsou zase hitem



