
Barevné listy dlužich (Heuchera) ozdobí každý zahradní kout v polostínu, slimákům nechutnají

Pelargonie vonná (Pelargonium graveolens) se sice pěstuje obvykle v květináči, ale během letnění její vůně odradí nejednoho slimáka.
Foto: Shutterstock

Lichořeřišnice (Tropaeolum) rovněž slimákům příliš nevoní, její listy a květy navíc platí za lahůdkovou zeleninu.
Foto: Shutterstock

Divizna (Verbascum) je dvouletá (léčivá) rostlina, která v prvním roce vytváří listovou růžici a druhým rokem olistěný stonek s květy. Listy divizny jsou plstnaté, což slimáci nemají rádi.
Foto: Shutterstock

Také listy kontryhelu měkkého (Alchemilla mollis) jsou jemně ochlupené a slimáky nelákají

K levandulím (Lavandula) se slimáci nepřibližují už proto, že nejlépe rostou na slunných a sušších místech.
Foto: Shutterstock

Srdcovka nádherná (Dicentra spectabilis) obsahuje toxické alkaloidy.
Foto: Shutterstock

Kostival lékařský (Symphytum officinale) odrazuje plže svým ochlupeným povrchem.
Foto: Shutterstock

Ani do pivoněk (Paeonia) se slimáci nepouštějí, možná kvůli jejich tužším listům...
Foto: Shutterstock

... a podobně jsou na tom i bergénie (Bergenia)
Foto: Shutterstock
Prohlédněte si další galerie
- Nejvoňavější růže poznáte ještě dřív, než je uvidíte. Některé voní po medu, jiné připomínají drahé parfémy
- Pod stromy se většině rostlin nedaří. Tahle si tam vytvoří doslova zelené království, zakryje holá místa a plevel nemá šanci
- Tahle rarita z Japonska roste pomalu, ale může přežít stovky let. Jehličí připomíná malý deštník
- V zimě září víc než většina keřů. Tahle kráska mění barvu hned několikrát do roka
- Vytváří květinové polštáře: Zahradníci ji milují z jednoho důvodu. Čím méně péče dostane, tím bývá spokojenější



