
Jahodník obecný (Fragaria vesca) poroste na slunci i v polostínu, a navíc vytvoří množství šlahounů.

Čechrava čínská (Astilbe chinensis var. pumila) se hustě rozrůstá do plochy na slunci i ve stínu.

Škornice (Epimedium) je okrasná zejména listy, které jsou poloopadavé. Uplatní se v polostínu a ve stínu.

Kontryhel měkký (Alchemilla mollis) je okrasná trvalka na slunce i do polostínu, která se sama šíří semeny.

Hluchavka pitulník (Lamiastrum galeobdolon) snáší dobře stín a je vhodná pod stromy. Silně se ale rozrůstá a může utiskovat okolní rostliny. Vymezte jí proto daný prostor bariérou zabudovanou do půdy.

Barvínek menší (Vinca minor) uvítá zastíněný a suchý svah, na němž se bude dobře rozrůstat pomocí výhonů.

Kakost (Geranium enderssii) je rostlina na slunce až do polostínu. Šíří se oddenky.

Třezalka kalíškatá (Hypericum calycinum) je polokeř, který vytváří velké množství výhonů. Jejich šíření je potřeba regulovat a omezovat.

Kostival velkokvětý (Symphytum grandiflorum) snáší dobře stín i sucho a díky mnoha výhonům vytváří hustý pokryv.

Mochnička trojčetná (Waldsteinia ternata) je stálezelená rostlina na slunce i do stínu, ale vyžaduje vlhkou půdu. Dobře regeneruje.
Prohlédněte si další galerie
- Dokonalá jarní výzdoba: Stačí pár kroků a velikonoční květiny okouzlí celé jaro
- Islandský mák milují floristé: Tahle letnička vás překvapí. Čím víc ji řežete, tím víc kvete
- Soused sklízel obří plody, já nic. Stačilo změnit načasování a dnes mám nejsladší plody v okolí
- Sousedky se ptají, co to pěstuji: Stačí jeden květináč a máte nejkrásnější letní kout široko daleko
- Z obyčejného truhlíku luxusní podívaná: Nejjednodušší způsob, jak dodat balkonům šmrnc bez námahy



