KVÍZ: Znáte nejkrásnější přírodní místa v ČR? Otestujte, zda jste skuteční znalci české přírody

Některá místa jsou velmi známá a neexistuje snad nikdo, kdo je nezná. Krásy naší země je určitě dobré znát, případně o nich vědět alespoň to základní. Příroda je nabízí často nádhernou scenérii, nad kterou zůstává rozum stát. Ať už jde o nádherný výhled, který máte ze známé hory či rozhledny, nebo vodopády, lesy, malebné vesničky i velká města. Víte, jaká je nejvyšší hora České republiky a kolik měří? Kde najdete pramen Labe?

Přírodní klenoty

Česká republika nabízí velkou spoustu přírodních krás a klenotů, které právem patří na různé seznamy. Jedinečné skalní útvary, zbytky pralesů, propasti a mnoho a mnoho dalšího. Věděli jste, že Prachovské skály tvoří celé skalní městečko a jde o jedinečné pískovcové útvary? Najdete zde útvary v podobě sloupů i věží.

Věděli jste, že například Pálava je jedním z nejnavštěvovanějších míst naší země? Najdete zde například Věstonickou venuši, krásné město Mikulov, Dívčí hrad a především mnoho malebných vesniček, které lemují vinohrady. Pálava je také oblíbená jako destinace, které navštívíte v souvislosti s vínem a návštěvou vinných sklepů.

Zdroj: Autorský článek

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada