Nahlédněte do aktuálního vydání Naší krásné zahrady

A protože předjaří je i čas vymýšlení, jak zahradu zlepšit, máme pro vás několik zahradně-architektonických námětů: jeden se týká plánování, další ukazuje, jak zajímavě může působit opakování prvků, a ještě další napovídá, které keře se hodí na malou zahradu. 

Hlavní téma: výsev Co sít teď a co později? Co vysévat ve skleníku a co rovnou na záhon? Shrnujeme nejdůležitější pravidla jarních výsevů, jimiž se otevírá nová sezona… 

Jaro v pastelových barvách Vylaďte si okna a předzahrádku do nepřehlédnutelných pastelových tónů. Pomůžou vám tulipány, modřence a další cibuloviny. 

Opakování Zdvojení nebo ztrojení téhož motivu je v zahradní tvorbě osvědčený trik. Ukážeme vám, jak ho v praxi využít, aby vaše zahrada vypadala ještě o kousek líp… 

Kvetoucí keře Malý atlas nejhezčích (známých i méně známých) a osvědčených druhů, které se vejdou na každou zahradu. Je libo pustoryl, drmek, nebo spíš abélii? 

Proměna Jak udělat z úzkého pozemku před bytovým domem v oázu odpočinku? Máme dva návrhy: jeden s vodním prvkem, druhý s ohništěm. 

Množení pokojových rostlin Praktický návod pro ty, kdo by rádi rozšířili svou sbírku pokojových květin nebo obdarovali své blízké.  

Ovoce na malou zahradu Vejde se na malý prostor jabloň nebo hrušeň? A kterou odrůdu zvolit? Poradíme vám s výběrem a umístěním a přidáme pár receptů. 

Mýty a pověry o zdraví Obsahují vajíčka opravdu nebezpečné množství cholesterolu? A pomáhá kola při střevních onemocněních? Která z „osvědčených rad“ funguje a kterou je lepší nezkoušet? 

Roční předplatné Naše krásná zahrada

aktuální titulka