Investice do zahradní techniky: Jaké vybavení se na zahradě vyplatí?

Do čeho se vyplatí investovat na zahradě?

V případě výběru zahradní techniky a vybavení byste se měli zaměřit hlavně na kvalitu a široké možnosti využití. U nejkvalitnějších značek ale mnohdy bývá překážkou jejich vyšší cena. Na druhou stranu vám bytelnější technika déle vydrží a často je práce s ní efektivnější než s levnějšími modely. Proto byste si měli na dražší stroje našetřit, eventuálně využít bankovní nebo nebankovní půjčku.

Při nákupu dbejte na kvalitu provedení, rozsah funkcí, zkušenosti ostatních zákazníků a případně i kombinovatelnost (hlavně při koupi techniky s akumulátorem, který lze využít ve více přístrojích). A co na zahrádce opravdu oceníte?

Pomocníci pro sekání trávy

Sekání trávy může být velmi obtěžující činností, se správnou sekačkou však vše zvládnete bez námahy. V úvahu vezměte velikost plochy sekání, terén a způsob pohonu sekačky. Ty benzínové oceníte na velkých zahradách, elektrické a akumulátorové jsou vhodné pro menší zahrádky. Ke klasické rotační sekačce si můžete pořídit i strunovou sekačku pro nedostupná místa. Jestliže sekání trávy opravdu nemáte rádi, zvažte pořízení automatické robotické sekačky.

Omlazení a zhuštění trávníku zase umějí vertikutátory a provzdušňovače, které ocelovými noži prořežou zeminu a napomohou tak přísunu živin, vody a vzduchu ke kořenům trávy.

Práci se dřevem vám ulehčí motorovka

Často potřebujete na zahradě něco pokácet, nařezat dřevo na zimu nebo prořezat ovocné stromy? Pořiďte si pořádnou motorovou pilu na benzín nebo elektřinu, kterou seženete v různých velikostech (podle průměru a tvrdosti dřeva).

Pokud nařezané dřevo využíváte k topení, určitě si zakupte pevnou sekeru a případně i štípačku na dříví. Ta sama naporcuje velké špalky na menší polínka. Na dřevěný odpad využijete drtič větví, nadrcený materiál pak můžete zkompostovat nebo jím zasypte zahrádku. 

Nechte si pomoci od strojů a mějte více času na sebe a rodinu

Dražší zahradní technika vám pomůže kultivovat vaši zahradu snadno a bez zbytečné námahy. Nechte si pomoci od moderních strojů a nedřete se – svůj volný čas raději věnujte odpočinku nebo posezení na zahrádce s rodinou.

Naše krásná zahrada

Předplatné časopisu Naše krásná zahrada