- Úvodní stránka
- Praxe
- Okrasná zahrada
- Budoucnost mají záhony s trvalkami, kterým nevadí sucho a horko. Inspirujte se našimi návrhy osázení
- Galerie
- Fotogalerie pro záhon ve stylu Středomoří

Česneku kulatohlavému (Allium sphaerocephalon) se daří na sušších a slunných místech s propustnou a ideálně i mírně vápenatou půdou. Dorůstá do 80 cm a kvete od konce června často až do srpna.

Perovskie lebedolistá (Perovskia atriplicifolia) ’Little Spire’ dorůstá do výšky 60 až 80 cm, kvete od srpna do září a vyhovuje jí chudší propustná půda. Jakmile zakoření, zvládá i sucho.

Mnohokvět (Kniphofia uvaria) ’Mango Popsicle’ vyžaduje nejlépe plné slunce a lehkou půdu bohatou na humus. Rostlina je 60 až 80 cm vysoká a kvete nejčastěji od července do září.

Kostřava atlaská (Festuca mairei) je okrasná tráva s listy dlouhými až 60 cm, která přes léto kvete na metrových stéblech. Prosperuje na slunci a v běžné nebo sušší půdě.

Pryšec sivý (Euphorbia seguieriana ssp. niciciana) je 40 cm vysoká trvalka, která miluje slunce a zvládá i sucho.
Prohlédněte si další galerie
- Výsadba okrasných česneků z jarního výprodeje: Nevěřila jsem tomu, ale z cibulek vyrostl barevný ohňostroj
- Vypadají dokonale, ale mají tajemství: Tyhle jarní květiny jsou nejkrásnější jen krátce. A právě proto je budete milovat
- Nevyhazujte skořápky od vajec: Velikonoční dekorace z nich vyrostou přímo před očima
- Kočičky milujeme, ale děláme s nimi chybu, která se opakuje každý rok
- Lidé tuhle rostlinu přehlížejí, ale na jaře vytvoří koberec, který úplně pohltí celou zahradu



