Breadcrumb

Louka místo trávníku: zapomeňte na anglický trávník a založte si květnatou nebo vysokostébelnou louku. Seče se jen párkrát za rok, nehnojí se a ani jinak neošetřuje. U rozlehlých ploch stačí jen udržovat cestu mezi častěji navštěvovanými místy. Louka navíc přiláká včely, motýly a jiný hmyz.
Foto: Atelier Partero

Suchomilné trvalky: při zakládání zahonů podřiďte výsadbu daným podmínkám. Suchu odolají suchomilné a teplomilné rostliny. Podpořit je můžete štěrkovým mulčem, který odráží teplo zpět do okolí a zároveň brání odparu vody z půdy.
Foto: Atelier Partero

Suchomilné trvalky: k rostlinám vhodným do sušších podmínek se hodí teplomilné bylinky, jako svatolina, různé levandule a šalvěje, z dřevin například svíčkovec. Jakmile vytvoří porost souvislou plochu, obejde se bez pravidelné kontroly a péče.
Foto: Atelier Partero

Záhony místo trávníku: zapojený porost brání odparu vody i růstu plevelů, odpadá sečení a časté hnojení. Do doby než rostliny vyrostou a zakryjí celou plochu, je dobré půdu mulčovat. Oblíbené jsou zejména různé druhy a odrůdy kakostů, traviny, šanta, pěkný je i čistec.
Foto: Atelier Partero

Suchomilný záhon: při výběru rostlin zohledněte rovněž konečnou velikost jednotlivých druhů, aby si za pár let nekonkurovaly. Důležité jsou i jejich tvary a barvy, díky jejichž sladění nebo kontrastům je možné vytvořit pohledově atraktivní porost.
Foto: Atelier Partero
Prohlédněte si další galerie
- Ostruhatka: Nejodolnější balkonová rostlina vhodná pro úplné začátečníky. Málokdo ji však zná
- Žebrovice: Tak trochu jiná kapradina. Tyto dva druhy se u nás pěstují nejvíce
- Černá ředkev: Chutná i zdravá sestra obyčejné ředkvičky se snadno pěstuje. Vysejte ji na začátku léta
- Objevte kouzlo vrbiny tečkované: Nenáročná královna venkovských zahrad se šíří sama a přitom chrání přírodu
- Konec hořkého špenátu! V červenci pěstujte letní špenát a jeho lahodné alternativy