Fotogalerie


Foto: Shutterstock
Drmek obecný (Vitex agnus-castus) je keř, kterému se také říká mnišský pepř, a ženy ho ocení především v době začínající menopauzy. Látky ukryté v jeho plodech, fytohormony, mají schopnost mírnit značné výkyvy hladiny ženských hormonů a pomáhají při problémech s koncentrací, nervozitě a přecitlivělosti. V lékárně jsou k dostání kapky i kapsle.


Foto: Shutterstock
Při bolestech v podbřišku a nepravidelném krvácení se doporučuje užívat kontryhel ostrolaločný (Alchemilla vulgaris). Čajovou lžičku byliny přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut odstát. Denně pijte tři až čtyři šálky.


Foto: Shutterstock
Návaly horka spojené s pocením zažehná ploštičník hroznatý (Actaea racemosa), nejlépe v podobě čaje. Čajovou lžičku kořene zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 15 minut luhovat. Pijte denně tři šálky.


Foto: Shutterstock
V době menopauzy je důležité zařadit tu a tam pomalé odpočinkové tempo. Během krátkého lenošení popíjejte čaj připravený ze šalvěje lékařské (Salvia officinalis). Ten příznivě ovlivňuje vegetativní nervový systém a pomáhá proti návalům pocení.


Foto: Shutterstock
Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je přírodní lék pro ty, kdo trpí nespavostí.


Foto: Shutterstock
Jam neboli smldinec (Dioscorea) obsahuje hormon, který se podobá progesteronu a díky tomu pomáhá upravovat neduhy menopauzy. Hlízy smldince se připravují podobně jako brambory.


Foto: Shutterstock
Rostlinné látky obsažené v reveni bulharské (Rheum rhaponticum) vyrovnávají hladinu estrogenu.