
Časně kvetoucí sasanku hajní (Anemone nemorosa) najdete i v lesním podrostu.
Foto: Shutterstock

Brambořík jarní (Cyclamen coum) bývá v zahradách k vidění málokdy. Je to škoda, protože kvete už od února a je vhodným partnerem pro sněženky.
Foto: Shutterstock

Ladoňka sibiřská (Scilla siberica) existuje v modré i bílé formě. Kvete v březnu až dubnu a velmi brzy po odkvětu zatahuje.
Foto: Shutterstock

Ladonička zářící (Chionodoxa luciliae) bývá označovaná i jako velkokvětá. Kvete od března, často v tajícím sněhu. Rostlina snadno zplaňuje a množí se pacibulkami i výsevem
Foto: Shutterstock

Modřenec arménský (Muscari armeniacum) je nenáročná a téměř nezničitelná cibulovina. Kvete od dubna.
Foto: Shutterstock

Když zima konečně ustoupí, prosytí vzduch nepřekonatelná sladká vůně violek vonných (Viola odorata).
Foto: Shutterstock
Prohlédněte si další galerie
- Miluje spalující horko a chudou půdu. Tento exotický obr vytváří květní věže, které přerostou i dospělého člověka
- Jeden květ klidně přehlédnete, ale tady je síla v množství: Tyhle trvalky zdobí záhony i 90 dní v kuse
- Tento nenápadný signál na zahradě ignoruje většina lidí. Přitom značí obří katastrofu pro úrodu
- Díky teplejšímu klimatu roste už i v Česku. Tento strom plodí ovoce podobné jahodám a pěstovat ho zvládne každý
- Nechte bylinky kvést a sledujte ten zázrak: Květy bylinek jsou krásné, jedlé a nakrmí i užitečný hmyz



