
Nápadně fialové plody krásnoplodky Bodinierovy (Callicarpa bodinieri) dozrávají na podzim a zůstávají dlouho na větvích. Keř dosahuje výšky kolem 2,5 m a daří se mu na chráněném místě.
Foto: Shutterstock

Skimii japonskou lze pěstovat také ve skalce, i u ní platí, že nevyžaduje ochranu před zimou, pouze lehkou pokrývku z chvojí, která ji ochrání před silnými, slunečními paprsky v zimě

Odkvetlá květenství a následně i suchá plodenství rozchodníkovce nachového (Hylotelephium telephium) vydrží krášlit trvalkový záhon prakticky po celou zimu.
Foto: Shutterstock

Suché plody sápy hlíznaté (Phlomis tuberosa) nejenže vypadají dekorativně, ale také poslouží některým druhům hmyzu k přezimování.
Foto: Shutterstock

Pavoukovec (Arachniodes standishii) je kapradina, která si v mírných zimách dokonce uchovává listy. Zvlášť dekorativně vypadá po mrazivých nocích s teplotami kousek pod nulou. Prospívá na chráněných místech v polostínu.
Foto: Shutterstock
Prohlédněte si další galerie
- Bobkovišeň začala žloutnout? Možná ji ničíte právě ve chvíli, kdy jí chcete pomoct
- I v říjnu můžete mít balkon obsypaný květy. Unaveným balkonovkám pomůže lehké zmlazení
- Vysaďte ji jednou a příští rok budete tahat sazenice i ze spár mezi dlaždicemi. Přesto stojí za každou minutu péče
- Vítězné zahrady spojuje jedna věc. Většina zahrádkářů na ni zapomíná, říká zahradní architektka
- Ředkvičky můžete vysít ještě teď v srpnu. Pozor ale na chybu, kvůli které budou bulvičky duté



