Breadcrumb

Listy okrasné trávy lalang (Imperata) se na podzim vybarvují do nápadně červeného odstínu. Jak správně použít na zahradě okrasné trávy a co k nim vysadit se dočtete tady.
Foto: Jana Klimešová

Existuje řada dřevin a trvalek, které vypadají zajímavě, i když zrovna nekvetou. Důvodem jsou jejich listy. Vyniknou zvláště na podzim a ty nejzajímavější najdete tady.
Foto: Jana Klimešová

Nejběžnějším způsobem přikrmování ptáků je sypání potravy na krmítko. Jaké parametry by mělo krmítko mít, kam ho nejlépe umístit a jak o něj pečovat se dozvíte zde.
Foto: Jana Klimešová

Většina majitelů zahrad si do zahrad vysazuje trvalky, protože jsou ve srovnání s letničkami méně náročnější na péči. Ani trvalky ale neporostou na zahradě navěky. Více se o jejich vytrvalosti dočtete zde.
Foto: Jana Klimešová

Aby vaše trvalkové záhony vypadaly tak dobře jako na zahradě paní Klimešové, měli byste znát pravidla pro jejich osázení. Poradíme vám s nimi zde.
Foto: Jana Klimešová

Sporýš (Verbena) se u nás pěstuje jako letnička nebo krátkověká trvalka, která je velmi oblíbená u motýlů. Sporýš má rád slunce, zvládá sucho, sám se přesévá – zkrátka ideální adept do trvalkových záhonů. Více se o něm dočtete tady.
Foto: Jana Klimešová

Mavuň (Centranthus) málokdo zná, a přitom jde o ideální trvalku. Potřebuje jen vhodné místo, za nějž se odmění nepřetržitým kvetením od května do podzimu. Další informace k mavuni najdete zde.
Foto: Jana Klimešová

Opadavých brslenů (Euonymus) si všimnete zvláště na podzim, kdy je zdobí jejich plody (biskupské čepičky) a červeně zbarvené listy. Více o opadavých brslenech si přečtěte zde.
Foto: Jana Klimešová

V přírodě rostou rostliny, které se do atraktivních odstínu zbarvují většinou až na podzim. Na zahradu si však můžete vysadit takové kultivary, se kterými bude výsadba barevná po celou sezonu. Jen to s nimi nesmíte přehnat. Jak to „nepřehnat“ s barevnými dřevinami, píšeme tady.
Foto: Jana Klimešová

Dobře navržená okrasná zahrada by se měla během celého roku měnit a přirozeně přeskupovat. Tady vám poradíme vám, jak k sobě rostliny sesadit, aby byl záhon k světu.
Foto: Jana Klimešová

Kromě okrasných trav nebo třeba japonských sasanek mohou zahradu do pozdního podzimu zdobit i oměje (Aconitum). Ale pozor, oměj je silně jedovatá rostlina. Více o ní a jiných podzimních a modře kvetoucích rostlinách zde.
Foto: Jana Klimešová
Prohlédněte si další galerie
- Violka rohatá: Jak pěstovat barevný klenot jarních, letních i podzimních truhlíků. Vysadit ji můžete i mezi skalničky
- Botanickou zahradu v Průhonicích málokdo zná: Je jiná než ostatní a získá si vás nejen svojí rozmanitostí
- Nejkrásnější druhy vodních rostlin: vysaďte především druhy, díky kterým zůstane voda v jezírku čistá bez použití chemie
- Rostliny na stinný balkon: Tyto druhy vás nezklamou, a i ve stínu potěší svými květy. Některé lze i přezimovat
- Vysaďte oblíbené keře jako malé sazenice a ušetřete pěkný balík: U těchto keřů je to sázka na jistotu
- Naše krásná zahrada
- Objednat předplatné